eSIM w Orange pojawi się lada chwila!

eSIM w Orange pojawi się lada chwila!

Opublikowano 5.12.2018 9:04 -


Wszystko wskazuje na to, że kolejny przełom w polskiej telefonii komórkowej zbliża się wielkimi krokami. Zapowiadana od razu po premierze najnowszych iPhone’ów wirtualna karta eSIM już za chwilę powinna pojawić się w sieci Orange.

Przypomnijmy, że możliwość korzystania z dwóch kart — standardowej, fizycznej SIM oraz eSIM — jest możliwa w ostatnich trzech modelach iPhone’ów. Do tej pory eSIM nie oferował jednak żaden polski operator.

Szybka reakcja na premierę

Jak tylko premiera trzech tegorocznych muszkieterów od Apple doszła do skutku rzecznik prasowy sieci Orange, Wojtek Jabczyński, poinformował na Twitterze, że jeszcze w tym roku eSIM zadebiutuje w ich sieci. Miało to miejsce we wrześniu tego roku, a wspomniane modele to dla przypomnienia: iPhone XR, Iphone XS i oczywiście i Phone XS Max.

Dotrzymywanie słowa

Wszystko wskazuje na to, że sieć Orange sprawi Polakom prezent na święta  i zaoferuje im możliwość wymiany kart. Na stronie operatora bowiem, pojawił się właśnie regulamin promocji – „Wymiana na kartę eSIM”, który według zapisów obowiązuje od 20 listopada do odwołania.

Coś poszło nie tak… Apple zmniejsza liczbę zamówionych iPhone’ów

Z czym to się je?

Przede wszystkim – z ułatwieniem. To nieunikniony koniec fizycznych kart SIM, bo nie widzę innej opcji jak wycofywanie tego reliktu przeszłości. Kolejni operatorzy powinni ustawić się gęsiego w kolejce po ogłaszanie premiery eSIM u siebie. Zamiast standardowej, plastikowej karty w telefonach najnowszych generacji takowa karta jest wbudowana. Postępująca miniaturyzacja kart doprowadziła do tego, że już bardziej praktycznie nie dało się ich zmniejszyć, stąd pomysł na zintegrowanie ich z telefonem na etapie produkcji. Mając taką wirtualną kartę, nie będziemy musieli kupować starterów, wymieniać kart, często wcześniej przycinając ich do pasujących wymiarów naszej „szufladki” w telefonie. Wystarczy zakup odpowiedniego abonamentu z poziomu software naszego smartfona. Warto zauważyć, że większość operatorów w krajach Europy posiada już taką kartę w swojej ofercie. Polska została jednym z ostatnich, co jest mocno zastanawiające, bo nie od dzisiaj uważamy się za technologicznych prymusów – weźmy za przykład, chociażby rozwiązanie ostatnich lat: BLIK.

Formalnie to nie debiut

Tak, patrząc od strony formalnej, to nie będzie to debiut eSIM w Polsce. Okazuje się, że całkiem niedawno, bo parę tygodni temu, brytyjski operator Truphone jako pierwszy udostępnił w nadwiślańskim kraju karty eSIM. Wystarczy w tym celu pobrać z App Store darmową aplikację „myTruphone”. Tam dokonamy zakupu wybranego przez nas pakietu.

Dla kogo eSIM z Orange

Jak mówi regulamin promocji każdy, kto posiada w Orange aktywną kartę SIM, będzie mógł wymienić ją na wirtualną kartę. Warunek drugi – musimy posiadać urządzenie obsługujące ten standard. Według regulaminu wymiana taka będzie darmowa, formalnie okraszona rabatem – 100%. Regularna cena poza promocją to 25 zł z VAT, czyli 20,33 zł netto. Warto zaznaczyć, że nie tylko klienci abonamentowi skorzystają z oferty, regulamin mówi bowiem, że także właściciele ofert prepaid. Z darmowych wymian kart eSIM prepaid będzie można skorzystać maksymalnie pięć razy w ciągu jednego miesiąca (kalendarzowego).

Można powiedzieć, że małymi kroczkami doganiamy zachód. Opisywana zmiana zdecydowanie ułatwi życie osobom korzystającym z prepaid i na odwrót. Umożliwi też wygodne rozwiązanie w postaci posiadania jako SIM karty abonamentowej, a jako eSIM karty przedpłaconej. Cieszyć się mogą także osoby, które często wyjeżdżają za granicę. Sam nierzadko się przekonałem, że trzeba zrobić porządny research przed wyjazdem, aby wiedzieć jaki starter na miejscu warto zakupić.

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]