Każdy ma inny styl pracy i zróżnicowane potrzeby, a home office jest w znacznej mierze czymś indywidualnym. Każdy zwróci uwagę na inne kwestie i będzie potrzebował biura domowego w innym stylu. Istnieje jednak kilka zasad, o które zawsze warto zadbać. Ergonomia stanowiska pracy powinna gwarantować bezpieczeństwo i wygodę, co bezpośrednio przekłada się na samopoczucie i efektywność pracy. Zadbanie o proste kwestie może wydawać się czymś oczywistym, czy nawet nieszczególnie istotnym, ale pozorne drobiazgi potrafią w znacznym stopniu odmienić życie. Tak samo jest z home office. Od czego warto zacząć?

Bezpieczna przestrzeń

Multizadaniowość jest aktualnie popularna i wiele osób powołuje się na swoje zdolności multitaskingu czy na podzielność uwagi. Niezależnie od umiejętności i przekonań, nic nie zastąpi wygodnego stanowiska komputerowego, przy którym będzie można wygodnie usiąść i w pełni skupić się na pracy.

R E K L A M A

Wykonywanie obowiązków służbowych przy jednoczesnym zajmowaniu się domowymi sprawami nigdy nie jest dobrym pomysłem. Takie rozwiązanie negatywnie wpływa na wydajność, samopoczucie i komfort pracy. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby znaleźć miejsce, w którym nic nie będzie rozpraszało uwagi. Wygoda, cisza i spokój podczas zdalnej pracy są niezbędne, aby osiągnąć dobre wyniki.

Utrzymanie odpowiedniego stylu biura

Nie jest tajemnicą, że odpowiedni klimat panujący w biurze może znacząco poprawić samopoczucie i jakość pracy. Warto się na tym odrobinę skupić i wszystko przygotować według własnych potrzeb. Istnieje wiele sposobów aranżacji home office i z pewnością każdy znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie.

Pod tym kątem warto wziąć pod uwagę przede wszystkim meble. Biurka muszą być wygodne, ergonomiczne i dostosowane do pracy lub nauki. Dobrze mogą sprawdzić się rodzaje industrialne, nowoczesne, a nawet gamingowe. Istotna jest ich wysokość lub możliwość jej regulacji. To samo dotyczy foteli, które mogą być tradycyjnymi fotelami biurowymi albo różnymi ich wariantami. Właściwy dobór mebli pozwoli wygodnie spędzać czas poświęcony na pracę i zachować dobry nastrój – bez zdrętwiałych kończyn lub uciążliwego bólu w oczach czy kręgosłupie. Wygoda jest niezwykle istotna!

Dodatki do biura domowego

Równie istotne są pozorne drobiazgi, które poprawiają atmosferę i sprawiają radość. Mogą to być klimatyczne lampki biurkowe, specjalne oświetlenie czy roślinność. Nie warto przesadzać z ilością dodatków, ponieważ mogą rozpraszać uwagę, ale niektóre rzeczy są niezbędne.

Dobrze dobrane oświetlenie korzystnie wpływa na oczy podczas pracy przed monitorem. Zielona roślina pomaga się zrelaksować, a na biurku podczas pracy nie może zabraknąć niektórych rzeczy, takich jak np:

  •  ołówek lub długopis
  • kartki papieru lub notatnik
  • spinacze i zszywacze

a także inne przedmioty, które mogą być wymagane podczas wykonywania danego rodzaju pracy. Nie bez znaczenia pozostają także akcesoria dekoracyjne, które mogą umilić nam długie godziny spędzone przed ekranem monitora. Wśród nich takie jak np. świecie zapachowe etc. Tego rodzaju dekoracji można szukać w perfumeriach. Warto korzystać z wówczas ze zniżek, w tym takich jak sephora kod rabatowy.

Jak przygotować stanowisko pracy?

Wygoda i spokój są najważniejszymi czynnikami, o które warto zadbać podczas przygotowywania stanowiska do pracy zdalnej. Podczas wykonywania obowiązków nikt nie powinien przeszkadzać, dlatego też biurko nie powinno zostać umieszczone w najbardziej obleganym pomieszczeniu mieszkania.

Właściwa ergonomia miejsca pracy pozwoli spędzać czas przyjemnie i pożytecznie z wysoką wydajnością. Jednocześnie będzie można uniknąć zmęczenia i wypalenia zawodowego. Home office jest coraz popularniejsze, przez co warto poświęcić chwilę na przygotowanie docelowego, wymarzonego miejsca pracy, w którym wszystko będzie idealne.


Artykuł sponsorowany, dostarczony przez partnera.