Envato zamyka program partnerski, tylko po to by zaprezentować nowy

Envato zamyka program partnerski, tylko po to by zaprezentować nowy

Opublikowano 13.08.2018 11:41 -


Zaskakujące wieści płyną z australijskiego obozu Envato marki, która słynie ze swoich serwisów z motywami, szablonami i innymi projektami stron internetowych: ThemeForest.net. Postanowili, że zamykają swój aktualny program partnerski, by za chwilę otworzyć zupełnie nowy.

Każdy z branży pewnie nie raz miał okazje korzystać z produktów wprost z ich portfolio. Prócz wspomnianego ThemeForest, osobiście dokonywałem zakupów w CodeCanyon.net czy chociażby w serwisie, oferującym muzyczne sample: AudioJungle. Trzeba im przyznać, że konwencja nazewnicza jest naprawdę ciekawa, ale i całkiem sprawnie dotychczas działał program partnerski.

Otóż od każdego sprzedanego produktu, mogliśmy otrzymać swoją prowizję, dołączając nasz link referencyjny, wygenerowany z panelu. Działało to całkiem sprawnie, dotychczas, kiedy prezentowaliśmy komercyjne motywy, udało się uzbierać łącznie kilkaset dolarów, na zakupy. To potem przydawało się do zakupu, chociażby audio, do udźwiękowiania naszych video. Przystępne ceny, transparentny program i wynagradzanie, ale na razie to koniec, gdyż Envato poinformowało, że zamykają aktualny kształt programu partnerskiego.

W pierwszej chwili pomyślałem, że w końcu zgarnęli kawał rynkowego tortu, to i po co się mają dzielić? Na szczęście nic bardziej mylnego, ot planują wprowadzenie jego usprawnionej wersji. Zastanawia mnie tylko forma wytłumaczenia, a ta jak podaje Envato, to zbyt mała wydajność dotychczasowego rozwiązania, która kierowana była do niewielkiej ilości odbiorców.

Nie wiem na ile to realny powód, pewne jest to, że przestaną działać dotychczasowe linki referencyjne, a to nie jest dobra wiadomość. Oczywiście nie znamy jeszcze docelowego rozwiązania, ale jestem pewien, że Envato wcale nie musiało rezygnować z poprzedniego kształtu linków referencyjnych. Chcą na pewno w ten sposób wyczyścić całą bazę i zacząć ją budować od zera. Oczywiście to nie jest dobra wiadomość dla osób, które ze wspomnianych linków korzystały, gdyż trzeba będzie wszystkie linki zaktualizować, a to może być dość złożone zadanie.

Macie czas do 1 października

Envato zapowiada, że aktualny program partnerski zostanie wyłączony 1 października, do tego czasu musicie wydać zgromadzone środki lub przelać je na swoje konto. Kiedy pojawi się nowy program? Envato enigmatycznie mówi o nadchodzących tygodniach.

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja z rozumieniem optymalizacji tekstów pod SEO [Zobacz]