Platforma Netflix wcześniej skupiała się głównie na produkcjach serialowych. Pamiętam, jak powstawały pierwsze filmy, które niekoniecznie należały do światowej czołówki (z litości nie będę wymieniał tytułów). Po kilku latach jednak poziom skoczył diametralnie, a serwis przyciąga głośniejsze nazwiska.

Enola Holmes zwiastun – nowości Netflix we wrześniu

Anglia, rok 1884. Świat stoi u progu wielkich zmian. W dzień swoich 16. urodzin Enola Holmes (Millie Bobby Brown) odkrywa, że jej matka (Helena Bonham Carter) zniknęła, pozostawiając po sobie dziwaczne podarunki, bez żadnych wskazówek ani informacji o obecnym miejscu pobytu. Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem Enola nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka (Henry Cavill) i Mycrofta (Sam Claflin), którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem dla „młodych dam”. Dziewczyna ma jednak inne plany – ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Wkrótce okazuje się, że jej własna misja powiązana jest z losami młodego, tajemniczego uciekiniera, Lorda (Louis Partridge).

Netflix ogłosił obsadę filmu „Pinocchio”, reżyserem będzie nagrodzony Oscarem Guillermo del Toro

Rozwijająca swoje umiejętności detektywistyczne Enola okazuje się sprytniejsza od swojego słynnego brata i natrafia na trop spisku, który może odmienić historię ludzkości. Oparty na uwielbianej przez czytelników serii powieści autorstwa Nancy Springer, ENOLA HOLMES to emocjonujący kryminał przygodowy, w którym znany na całym świecie detektyw stawia czoła przeciwnikowi, z jakim jeszcze nie miał do czynienia — swojej nastoletniej siostrze. Gra się rozpoczęła.

Zobacz też: Netflix czy warto?

Reżyseria: Harry Bradbeer

Producenci: Mary Parent, Alex Garcia, Ali Mendes, Millie Bobby Brown oraz Paige Brown

Scenariusz: Jack Thorne

Muzyka: Daniel Pemberton

W rolach głównych: Millie Bobby Brown, Sam Claflin, Adeel Akhtar, Fiona Shaw, Frances de la Tour, Louis Partridge, Burn Gorman, Susan Wokoma oraz Henry Cavill i Helena Bonham Carter

Premiera filmu zaplanowana jest na 23 września.