Od 17 lipca, czyli światowego dnia emoji, niektóre z osób używających Messengera od Facebooka, mogą już korzystać również z Soundmojis. To zupełnie tak, jakby ktoś udostępnił nam malutką, podręczną konsoletę z zaprogramowanymi w niej krótkimi dźwiękami gdy chcemy na coś zareagować.

Śmiech rodem z sitcomu? Jest! Znany i już nieco znienawidzony dźwięk perkusji
“Ba-dum-tss!” również znajduje się na liście Soundmojis. No nic, tylko wysyłać Soundmojis znajomym i zrywać boki ze śmiechu!

Facebook Messenger Soundmojis

Soundmojis testowane na Facebook Messenger

Na ten moment Soundmojis to kilkanaście dostępnych emoji z efektami dźwiękowymi. Możemy je znaleźć w appce Messengera. Przechodząc do konwersacji, po naciśnięciu emoji w polu tekstowym, znajdziemy nową ikonkę głośnika. To tutaj kryją się najnowsze Soundmojis. Całe szczęście, nie musimy ich wysyłać, aby dowiedzieć się, jaki efekt dźwiękowy zawierają. Najpierw możemy każde Soundmoji odsłuchać, by później zdecydować, czy i która z nich akurat pasuje nam do konwersacji.

Na stronie Messengera możemy przeczytać też, że Soundmojis będą regularnie rozszerzane o kolejne, znane nam już emojis z dodatkiem efektów dźwiękowych. Dźwięki mają być dla nas znane z mainstreamowych treści. Dodatkowo będziemy mieć możliwość korzystania z nagrań należących między innymi do producentów filmowych i serialowych, takich jak NBC czy Netflix. Oczywiście nie zabraknie również kultowego, złowieszczego śmiechu ukrytego pod emoji duszka, szumu świerszczy, czy aplauzu. Klap-Klask.

Od wielu lat możemy już korzystać w ramach Messengera z naklejek, zarówno statycznych, jak i dynamicznych, GIF-ów, czy dyktafonu – krótkich wiadomości głosowych. Teraz przyszła pora na kolejną innowację. Jest wiele kwestii w zakresie Soundmojis, które bezpośrednio wpłyną na potencjalne użytkowanie ich przez społeczność.

Wiele osób w końcu używa komunikatorów, mając w uszach słuchawki podłączone do telefonu czy w trybie zupełnego wyciszenia. Czy dźwięk pochodzący z Soundmojis nie będzie po prostu irytujący? Wszystko okaże się w najbliższych miesiącach.


Posłuchaj nas!