Emoji Scavenger Hunt - nowa gra od Google

Opublikowano 11.05.2018 8:48 Aktualizacja: 11.05.2018 8:49 -


A teraz coś na rozluźnienie - poszukajmy z Google emoji w prawdziwym życiu. Nie jest to tylko dla rozrywki, choć gra ma oczywiście taki komponent. Chodzi o dobrą zabawę i przyczynienie się do rozwoju sztucznej inteligencji. Gotowi?

Powyższe wprowadzenie to najnowszy eksperymentalny zabieg od Google. Gra ma postać  przeglądarkowej gry mobilnej, w której trzeba polować na emoji. Gra dostępna jest pod adresem emojiscavengerhunt.withgoogle.com i najlepiej otworzyć ją na smartfonie. Gra pozwala polować na emoji w prawdziwym świecie za pomocą kamery w smartfonie. Grę stworzono w ramach Experiments with Google.

Jak grać?

To bardzo proste. Za pomocą aparatu smartfona należy odnaleźć jak największą liczbę emoji w realnym świecie. Na poszukiwania jest ściśle określony czas, co wprowadza dodatkowy element stresowy, ale również motywacyjny i grwalizacyjny. Po znalezieniu przedmiotu podświetla się on na zielono a gra pokazuje nam kolejny przedmiot do odnalezienia.

Zrzut ekranu 2018 05 10 o 23.35.32

Z każdym nowym emoji użytkownicy otrzymują dodatkowy czas na polowanie. W trakcie poszukiwania konkretnych przedmiotów sztuczna inteligencja uczy się rozpoznawać inne, widziane przy okazji dodając przy okazji u dołu ekranu komentarz. Wiemy wtedy, w jaki sposób postrzega ona otaczający nas świat. Google zastrzega, że obraz, który udostępniamy przez aparat nie jest nigdzie przechowywany. Niektórych przedmiotów nie jest ona w stanie rozpoznać, ale fakt, że rozpoznaje tak wiele jest naprawdę godny podziwu.

W ramach eksperymentu odpaliłam grę - na chwilę - spędziłam z nią, biegając po całym domu, jakieś 15 minut. Efekt grywalizacji jest naprawdę wciągający, a przedmioty wcale nie są takie oczywiste, bo o ile laptopa mamy raczej pod ręką, tak plecak czy czapkę nie jest wcale tak łatwo odnaleźć. Jeśli szukacie trochę błahego ruchu i chcecie pomóc Google, to zachęcam do odpalenia gry - obserwowanie Was z boku będzie dodatkową rozrywką dla współtowarzyszy.

Wieści z Rozładowani.pl