Choć we wstępie opisałem Office Core M2 jako „głośnik”, to jest to zdecydowanie niesprawiedliwe określenie, biorąc pod uwagę jego możliwości. Lepszym opisem byłoby w tym wypadku np. „telekomunikacyjne urządzenie wielofunkcyjne”. EMeet Office Core M2 to bowiem nie tylko głośnik, ale także i mikrofon pojemnościowy, który na dodatek posiada kilka funkcji z kategorii „smart”.

Emeet Office Core M2 – no to rozpakowujemy

Design opakowania Office Core M2 jest minimalistyczny, elegancki i nowoczesny. Po otwarciu pudełka wita nas napis „Thank you for choosing eMeet”. Pod nim znajdują się instrukcje oraz zasadnicze części zestawu: głośnik, kabel USB-C – USB A, kabel mini-jack, odbiornik Bluetooth na USB oraz co ciekawe, jeszcze etui na urządzenie. Ten ostatni element jest miłym zaskoczeniem – pokrowiec wykonano z przyjemnego w dotyku neoprenowego materiału, który dzięki swojej miękkości pozwala bezpiecznie przechowywać głośnik, gdy nie jest on używany.

20201129 120047 20201129 120125 20201129 120235

Opisywane urządzenie robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. Jest ono nieco cięższe niż mogłoby się wydawać, ale dzięki temu czuć, że jest solidne. To samo dotyczy materiałów, które są dobrze spasowane i przyjemne w dotyku. Podstawę i boczną część wykonano z tworzywa, zaś wierzch przede wszystkim z metalu. U góry w centralnej części umiejscowiono panel dotykowy z przyciskami do kontroli połączeń, głośności, zmiany sygnału wejściowego, asystenta głosu oraz wyciszania mikrofonu. Górna krawędź to z kolei panel LED informujący użytkownika np. o poziomie głośności czy aktywnym wyciszeniu mikrofonu.

Z boku za gumową zaślepką znajdziemy z kolei złącza: USB-C, aux IN, aux OUT oraz Kensington Lock zabezpieczający sprzęt przed kradzieżą (wymaga specjalnej linki niedołączonej do zestawu).

emeet office core m2 1 emeet office core m2 2 emeet office core m2 3 emeet office core m2 4

NazwaeMeet Office Core M2
Wymiary4,92 x 4,92 x 1,38 cm
Waga299 g
Opcje połączeńBluetooth, USB, mini-jack

Opcje połączeń i możliwości

Oprócz świetnego wykonania, na pochwałę zasługują także szerokie możliwości podłączenia eMeet Office Core M2. Z głośnika możemy korzystać przez Bluetooth – zarówno jako urządzenie emitujące dźwięk, ale działające także jako mikrofon. W tym trybie, po połączeniu ze smartfonem, eMeet może pracować również jako asystent głosowy – wystarczy przytrzymać przycisk odpowiadający za tę funkcję i wymówić komendę, a z głośnika wydobędzie się odpowiedź asystenta.

Urządzenie może działać także po podłączeniu przy pomocy kabla USB bądź zwykłego przewodu mini-jack. W tym drugim przypadku mamy na dodatek dwie możliwości – możemy korzystać z Office Core M2, jak z zestawu głośnomówiącego bądź użyć kabla mini-jack do połączenia z innym głośnikiem. Jest to możliwe za sprawą dwóch złączy aux – IN i OUT.

Głośnik możemy połączyć z komputerem również przy pomocy dołączonego do zestawu odbiornika USB. Wówczas niepotrzebna jest żadna konfiguracja – adapter samodzielnie łączy się z urządzeniem i już po chwili jest ono gotowe do użytku np. z laptopem.

Sposobów na podłączenie Office Core M2 jest jak widać sporo, co świadczy o jego wszechstronności. Bez względu na to, czy w środowisku pracy dysponujemy smartfonem, tabletem czy klasycznym komputerem – możliwości połączenia jest tak wiele, że rodzaj posiadanego urządzenia nie będzie raczej stanowić problemu.

20201129 120715 20201129 120828 20201129 120848 20201129 120921

Funkcjonalność i ergonomia użytkowania

EMeet Office Core M2 to nie tylko głośnik, ale i mikrofon wielokierunkowy pozwalający na komfortową obsługę połączeń w miejscach, gdzie znajduje się do 8 osób. Sprzęt znajdzie zatem zastosowanie w bardzo wielu sytuacjach w biurze. Dzięki niemu można wygodnie zrealizować np. połączenie konferencyjne – wbudowany mikrofon działa w 360 stopniach, nie ma więc konieczności przemieszczania się czy podawania sobie słuchawki. Zastosowano w nim także zaawansowane algorytmy, które dbają o to, aby jakość głosu była jak najlepsza i pozbawiona szumów czy dźwięków w tle.

Co więcej, gdy mówimy podczas rozmowy, głośnik samodzielnie lokalizuje źródło dźwięku i za pomocą diody LED sygnalizuje, z której strony dobiega głos mówiącej osoby. Podobny efekt zastosowano także do informowania o wyciszeniu mikrofonu. Ta funkcja wywoływana jest zresztą największym przyciskiem na panelu dotykowym, co świadczy o dobrej ergonomii. W przypadku połączeń konferencyjnych jest to najczęściej używana opcja, np. gdy chcemy coś skonsultować z zespołem bądź upewnić się, że nie przeszkadzamy rozmówcy po drugiej stronie.

EMeet Office Core M2 może z powodzeniem znaleźć zastosowanie również w trybie pracy zdalnej. Jego funkcje pozwalają choćby na wygodne rozmowy bez dyskomfortu bycia „uwiązanym” do komputera czy telefonu, np. w pozycji stojącej. Dzięki temu, że nasze ręce podczas rozmowy nie muszą być zajęte trzymaniem słuchawki, możemy w jej trakcie wykonywać przy okazji inne zadania bądź skorzystać z jakiegoś urządzenia.

20201129 203850 20201129 204024 20201129 203418 20201129 203736

Podsumowanie

Chyba każdy, kto pracuje w biurze spotkał się kiedyś z sytuacją, w której konieczne było przeprowadzenie telekonferencji z udziałem kilku osób w jednym pomieszczeniu. I m.in. w takich scenariuszach idealnie sprawdzi się właśnie eMeet Office Core M2. Będzie to także doskonały towarzysz w pracy zdalnej, gdy podczas rozmowy potrzebujemy wykonywać inne zadania bądź nie chcemy cały czas zajmować pozycji siedzącej.

Urządzenie wykonano z materiałów wysokiej jakości, a cały zestaw dzięki temu można zaliczyć do segmentu business premium. Na pochwałę zasługują także liczne opcje połączeń, dzięki czemu głośnik podłączymy w zasadzie do dowolnego służbowego sprzętu. Jakość dźwięku również stoi na dobrym poziomie, zaś wielokierunkowy mikrofon gwarantuje wygodę użytkowania dla wielu osób jednocześnie.

To wszystko sprawia, że z powodzeniem można sobie wyobrazić głośnik eMeet Office Core M2 jako wartościowe narzędzie w dowolnej sytuacji biznesowej.