Elon Musk ogłosił wczoraj wieczorem, że znalazł odpowiednią osobę, która zastąpi go na stanowisku CEO Twittera. Dziś dowiedzieliśmy się, kto to dokładnie będzie.

Elon Musk był wczoraj bardzo tajemniczy.  W tweecie poinformował, że zatrudnił nowego CEO Twittera. Zmiana na stołku kierowniczym nastąpi w przeciągu 6 tygodni. Nie powiedział jednak, kto to dokładnie jest, ale zasugerował również, że będzie to kobieta. I faktycznie okazało się to prawdą. W niespełna po dobie Elon Musk napisał kolejnego tweeta, witając nową szefową ćwierkającego serwisu.

Elona Muska zastąpi Linda Yaccarino, która wcześniej przez ponad 10 lat współpracowała z NBC Universal

Elona Muska za stanowisku CEO Twittera zastąpi Linda Yaccarino. Media spekulowały o tej Pani, a dzisiejsze wiadomości, płynące z NBCUniversal potwierdziły tylko domniemania. Otóż – Linda Yaccarino, pełniąca od 2011 roku w NBC Universal  funkcję dyrektor ds. reklamy od dnia dzisiejszego już nie pracuje w tej wielkiej firmie. Organizacja ogłosiła dziś, że Lina Yaccarino zakończyła współpracę, a ona sama wygłosiła oficjalne oświadczenie, chwaląc się z owocnej działalności i tego, co udało się osiągnąć przez te wszystkie lata.

To był absolutny zaszczyt być częścią Comcast NBCUniversal i przewodzić najbardziej niesamowitemu zespołowi. Przekształciliśmy naszą firmę i całą branżę – i jestem bardzo dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy, i wdzięczny moim kolegom i mentorom, zwłaszcza Brianowi Robertsowi, Mike’owi Cavanaghowi i całemu zespołowi kierowniczemu NBCU

Elon Musk

Nowa CEO Twittera obejmie rządy Elona Muska za około 6 tygodni

Elon Musk zapowiedział, że Lina Yaccarino skupi się przede wszystkim na operacjach biznesowych, podczas gdy on sam zajmie się projektowaniem produktów i nowych technologii. Czy Linda Yaccarino to najlepszy wybór na nowego CEO Twittera? Okaże się, ale podział między nią, a miliarderem wydaje się być świetnym połączeniem. Elon Musk zna się na wysokojakościowych i technologicznych produktach, z kolei Linda Yaccarino zjadła zęby na reklamie.

Lina Yaccarino w NBC Universal odpowiadała m.in. za uruchomienie serwisu streamingowego Peacock, nadzorowała też największe wydarzenia na żywo, takie jak Super Bowl czy Igrzyska Olimpijskie. Zapewniała kontakty ze spółkami technologicznymi, w tym ze Snapchatem, YouTube’em i oczywiście Twitterem. Nowa CEO Twittera zacznie faktyczną pracę za około 6 tygodni i tym samym zastąpi na tym stanowisku Elon Muska, który podczas swoich krótkich rządów narobił niemałego zamieszania. Zobaczymy jak bardzo (czy w ogóle) ćwierkający serwis ulegnie zmianie.

Elon Musk porzuca Twittera? Czyżby miliarder znalazł odpowiednio głupią osobę na swoje stanowisko? Wygląda na to, że tak!