Elon Musk walczy z COVID-19 i prosi o areszt...

Elon Musk walczy z COVID-19 i prosi o areszt…

Opublikowano 12.05.2020 21:39 -


O zatrzymaniu produkcji w fabrykach Tesli pisaliśmy na łamach Rozładowani.pl wielokrotnie. Elon Musk dość długo opierał się zakazom i bronił przed zaprzestaniem składania elektrycznych samochodów. Musiał się ugiąć, jednak teraz otwiera drzwi fabryk.

Jednocześnie zaznacza, że jeśli ktokolwiek z jego pracowników miałby zostać ukarany aresztem za to, że złamał prawo i zakazy, to chciałby, aby aresztowanym był on sam. Cóż, trzeba przyznać, że heroiczna postawa, ale czy faktycznie Musk może trafić za kraty? Oczywiście jest na to mała szansa, chociaż wielu na pewno mu tego by życzyło.

Fabryka Tesli we Fremont otworzona

Do tej pory w fabryce były wykonywane tylko “niezbędne czynności”, zgodnie z wymogami i zasadami nałożonymi przez amerykańskie władze. Elon Musk sam przyznał, że w tym tygodniu sam będzie w fabryce i zostanie uruchomiona produkcja, która narusza miejscowe prawo.

Do tej pory na skutek zakazów wprowadzonych w związku pandemią COVID-19, w fabryce Tesli wykonywane były czynności “papierkowe”: realizacja wypłat, formalności itd. Taki stan rzeczy utrzymuje się od 23 marca. Elon Musk nawet przygotował szereg pozwów przeciwko hrabstwu Alameda. Wywołało to mały kryzys, bo władze zostały tym pozwem rozzłoszczone i uznały, że nie będą szły na rękę miliarderowi, chociaż wcześniej planowały wydać zgodę na otwarcie fabryki 18 maja.

The Verge już w weekend informowało, że Tesla wzywa pracowników z urlopów i uruchamia produkcję. Dano im oczywiście możliwość pozostania w domach, jeśli nie czują się bezpieczni (mogli wziąć urlop bezpłatny).

Jak sytuacja się rozwinie? Na razie hrabstwo poinformowało, że Tesla uruchomiła fabrykę poza ustalonymi zasadami i przyglądają się sprawie.

źródło: TheVerge

Wieści z Rozładowani.pl