Elon Musk: Tesla zaprezentuje w tym tygodniu trzecią wersję dachu solarnego!

Elon Musk: Tesla zaprezentuje w tym tygodniu trzecią wersję dachu solarnego!

Opublikowano 24.10.2019 11:07 -


Często poruszamy tematy Tesli i ogólnie firm Elona Muska. Tak, przyznaję, najczęściej robię to ja, gdyż jestem fanatykiem jego pomysłów i rozwoju. O bateriach na dachach słonecznych pisałem kilka miesięcy temu, a teraz Elon Musk informuje, że Tesla pokaże trzecią wersję paneli dachowych jeszcze w tym tygodniu.

Szef Tesli o prezentacji nowej wersji powiedział podczas rozmów z inwestorami o zyskach spółki w trzecim kwartale. Tutaj warto wspomnieć, że Tesla niespodziewanie odnotowała spore wzrosty zysków, przewyższając tym samym szacunki Wall Street. Chyba taka euforia podziałała zachęcająco na Muska, który rozgadał się w trakcie spotkania.

Ten rok nie był zbyt dobry dla paneli słonecznych Tesli. Na początku roku Wallmart pozwał firmę o to, że to z winy ich paneli doszło do pożarów w siedmiu sklepach sieci Wallmart. Końcówka roku zdaje się bardziej optymistyczna.

„Jutro po południu wypuścimy trzecią wersję dachu słonecznego Tesli”.

-rzucił Elon Musk na spotkaniu, a w zasadzie pod jego koniec.

„Myślę, że to świetny produkt. Wersja pierwsza i druga jest w użytku, a my w międzyczasie pracowaliśmy nad wersją trzecią, która wreszcie ma swój czas”.

Informacja taka idealnie wstrzeliwuje się w moment procesu z Wallmartem, powinno to poprawić ogólny wizerunek Tesli w dziedzinie dachów solarnych. Tesla do tej pory nie zabrała oficjalnego stanowiska w pozwie, ale ma na to czas do piątku według amerykańskiego prawa. Jedyną odpowiedzią Tesli było rozpoczęcie inicjatywy „Project Titan”. Celem tej akcji jest zastąpienie wadliwych złączy Amphenol w dotychczasowych urządzaniach tak szybko, ale także cicho, jak to możliwe. Sądzę, że nie jest przypadkiem, że akurat dzisiaj trzecia wersja paneli będzie zaprezentowana. Elon Musk dodaje:

„Natychmiast zaczynasz oszczędzać na rachunkach za media i nie ma długoterminowej umowy. To naprawdę nie wymaga myślenia. Chcesz czegoś, co drukuje pieniądze? A jeśli nie wydrukuje, naprawimy to lub zabierzemy z powrotem”.

Elon Musk: Domy z dachami solarnymi Tesli mają większą wartość

Elon wskazał niedawno, że według badania firmy Zillow, która zajmuje się nieruchomościami, panele słoneczne Tesli podnoszą wartość domów średnio o około 4%. Ma to zachęcić ludzi do decyzji o montażu tego typu rozwiązania. Szkoda, że panele Tesli nie są jeszcze dostępne w Polsce. Bez wątpienia bym zastosował takie rozwiązanie u siebie.

źródło: businessinsider.com

Wieści z Rozładowani.pl