Elastyczne reklamy w sieci reklamowej Google

Elastyczne reklamy w sieci reklamowej Google

Opublikowano 13.01.2017 11:59 - 1


Począwszy od 31 stycznia, Google przestaje oferować możliwość tworzenia i edycji standardowych reklam w sieci reklamowej, zamiast tego proponuje wykorzystanie reklam elastycznych.

Reklamy elastycznie czyli takie, które dostosowują swój rozmiar, wygląd i format do niemal każdego wolnego miejsca przeznaczonego na reklamę. Ich elastyczność pozwala dostosować się do każdej witryny internetowej, co pozwala osiągać większe zasięgi i stopień oddziaływania kampanii. A co za tym idzie realizować więcej celi reklamowych.

Ogromny zaletami wykorzystania elastycznych reklam jest ich uniwersalność. Do tej pory trzeba było tworzyć reklamy dla każdej rozdzielczości, która nas interesowała, był to proces bardzo czasochłonny. W przypadku reklam elastycznych, dostarczamy podstawowe elementy reklamy (nazwa firmy, logo, zdjęcia, adres URL krótki i długi opis. AdWords automatycznie generuję reklamę, które wyświetla użytkownikom. W zależności od miejsca na przestrzeń reklamową wyświetla konkretne elementy z udostępnionych przez nas zasobów.

Jeśli jest mowa o responsynowści, należy wspomnieć że reklamy elastycznie idealnie nadają się dla kampanii przeprowadzaonych na urządzeniach mobilnych. Reklamy będą dostosowane do rozdzielczości telefonów (i oczywiście przestrzenie reklamowej), dzięki czemu zachowają swoje proporcję i wyraźny przekaz reklamowy zawarty w ich treści.

Niestety, są też wady. AdWords dla standardowych reklam zbierał dokładne statystyki dla każdej z używanych rozdzielczości. W przypadku reklamy elastycznych, taka opcja (jak narazie) nie istnieję. Mam nadzieję, że Google w tej kwestii znajdzie jakieś rozwiązanie.

Plusem i zaraz minusem jest też automatyzacja tworzenia reklam przez Google. Bardzo fajnie, że algorytmy są w stanie dopasować nasze udostępnione zasoby i utworzyć reklamę, ale to też wiąże się z ryzykiem. Może się, okazać że nasza reklama będzie bez ważnego dla nas zdjęcia lub opisu. Myśle, że dobrym rozwiązaniem tego problemu byłaby, opcja oznaczenia elementów niezbędnych dla naszej reklamy.

Podsumowując, bardzo podoba mi się idea elastyczności reklam. Jest to rozwiązanie, które napewno ułatwi pracę i zadba o wykorzystanie calej przestrzeni reklamowej, na stronach urządzeń stacjonarnych i mobilnych. Jedyne wątpliwości jakie mam, to jakość dopasowania elementów do reklam, ale mam nadzieję, że to tylko moje nieuzasadnione obawy.

Wieści z Rozładowani.pl