Eksperyment z lubik.info

Eksperyment z lubik.info

Opublikowano 3.07.2011 8:11 Aktualizacja: 2.07.2011 23:24 -


Każdy z branży pewnie próbował swoich sił z blogiem z różnym skutkiem. Ja także postanowiłem podjąć się wyzwania i tak właśnie powstał blog lubik.info. Nie da się ukryć, że to co buduje największe zainteresowanie to jakość materiałów ale przede wszystkim ich systematyczna publikacja. W założeniu mój blog miał być miejscem, gdzie będę publikował porady, pomoc dzieląc się swoim doświadczeniem. Serwis funkcjonował w ten sposób ponad rok. Wpisy pojawiały się bardzo niesystematycznie i większość ruchu generowana była przez Google.

W maju postanowiłem spróbować zwiększyć oglądalność i postawiłem na systematyczność. Eksperyment był prosty: jeżeli zwiększę oglądalność bloga o 100% w ciągu jednego miesiąca to będę go prowadził tak długo aż nie zatrace oglądalności. Całość strategi opierać się miała o codzienne wpisy. Start początek czerwca i…..? Udało się zwiększyć ruch na stronie i to czterokrotnie! :))

Nieskromnie mogę mówić o małym osobistym sukcesie a was przy okazji zapewnić, że systematyczność jest bardzo opłacalna przy prowadzeniu bloga. Dodałbym do tego jeszcze jeden składnik – upór. Mam nadzieje, że serwis będzie się rozwijał i po cichu wspomnę, że niebawem startujemy z konkursem gdzie do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Statystyki rośnijcie ;)

Wieści z Rozładowani.pl