EKG w Samsung Galaxy Watch 2 coraz bliżej!

Opublikowano 26.05.2020 13:53 Aktualizacja: 26.05.2020 13:54 -


Funkcja EKG miała być jedną z najważniejszych w najnowszym smartwatchu Samsunga, ale obietnice długo nie znajdowały spełnienia. Największy rywal Apple Watcha ma już jednak zielone światło od południowokoreańskiego ministerstwa.

Samsung Galaxy Watch Active 2 miał premierę w zeszłym roku i był reklamowany m.in. funkcją elektrokardiogramu, którą nieco wcześniej zaprezentował Apple w czwartej generacji Watcha. Niestety - od sierpnia 2019 roku minął już prawie rok, a GWA2 nadal jedynie "obiecuje" odczyty pracy serca. Ministerstwo Żywności i Bezpieczeństwa Leków Korei Południowej (MFDS) dało jednak zielone światło na działanie, więc możemy się spodziewać aktualizacji w najbliższym czasie.

Gabinet lekarski na nadgarstku

Producent pochwalił się certyfikatem na swojej stronie internetowej. Jednocześnie mogliśmy poznać - przynajmniej teoretycznie - wygląd aplikacji, która będzie odpowiadać za odczytywanie nieprawidłowości pracy serca. Wystarczy włączyć Samsung Health Monitor, usiąść wygodnie i przez 30 sekund przytrzymać palec na czujniku z zegarkiem odpowiednio zaciśniętym na nadgarstku.

Samsung Health Monitor App ECG main

Galaxy Watch Active 2 ma przede wszystkim być w stanie pokazać symptomy migotania przedsionków, które jest najczęściej występującym rodzajem arytmii. Powikłaniami mogą być m.in. zmęczenie, zawroty głowy, zatory czy nawet udar niedokrwienny mózgu. Wyniki odczytów z GWA2 będą mogły być przekazane do wglądu lekarzowi opiekującemu się użytkownikiem.

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że funkcja EKG została dopuszczona do użytku przez MFDS. Łącząc zaawansowaną technologię smartwatchy Galaxy z innowacyjnym oprogramowaniem, możemy stworzyć niespotykane rzeczy - tak jak w tym wypadku, dając wygodną i łatwo dostępną ochronę zdrowia dla milionów użytkowników na całym świecie. To tylko jedna z dróg objętych przez Samsunga, który stał się pionierem w dostarczaniu wszystkim prostych, wygodnych i czytelnych obrazów zdrowia

- mówi TaeJong Jay Yang, Starszy Wiceprezydent Samsung Electronics i przewodniczący Zespołu Zdrowia z sekcji Mobilnych Komunikacji.

Niedawno Samsung pochwalił się też działaniem aplikacji potrafiącej zmierzyć ciśnienie tętnicze. Galaxy Watch Active 2 powoli staje się więc bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób drżących o swoje zdrowie - dzięki funkcjom smartwatcha będą one mogły nie tylko znaleźć motywację do uprawiania sportu, ale też dbać o prawidłową pracę serca wykorzystując pomiary ciśnienia i EKG.

Aplikacja Samsung Health Monitor będzie dostępna w trzecim kwartale tego roku. Zbliżające się kolejne smartwatche również będą z niej korzystać.

Wieści z Rozładowani.pl