Efektowny skrypt prezentujący odnośniki do Social Media

Efektowny skrypt prezentujący odnośniki do Social Media

Opublikowano 31.01.2013 9:48 -


Świat Social Media dynamicznie się rozwija. Ilość serwisów na których potencjalnie warto zakładać profil swojej strony ciągle rośnie. Już w chwili obecnej można zwariować, umieszczając widgety tylko tych najpopularniejszych społecznościówek. Ja w ramach swojego bloga zrezygnowałem na stronie głównej z prezentowania statysytyk na FB/Twitterze czy G+ (widoczne w headerze), ze względu na to że stosunkowo bardzo opóźniają ładowanie strony a wartość prezentujące ilości śledzących aktualizuje ręcznie (fakt, że rozwiązanie jest wygodne pod warunkiem mało dynamicznego przyrostu fanów, mam nadzieje że to się zmieni ;) ).

Dzisiaj chciałem zaproponować analogiczne rozwiązanie, ale w postaci bardzo atrakcyjnego skryptu. Otóż zamiast kilku czy kilkunastu ikon portali społecznościowych, wyświetla on jeden, nieprzeszkadzający przycisk po kliknięciu którego, zostaną przedstawione ikony wszystkich wybranych serwisów SM. Smaczku dodaje świetny efekt rozmycia strony.

Skrypt nosi nazwę #50C1AL i oddaje użytkownikom do dyspozycji ponad 40 ikon najpopularniejszych społecznościówek. Narzędzie to posiada także skromne API za pomocą którego można  ustalić rodzaj czy też prędkość animacji. Narzędzie dostępne zupełnie za darmo, efekt godny polecenia i co najważniejsze – nie zaśmieci ono Waszej strony WWW.

Demo Pobierz

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację