Edytor Atom pozwala na wspólne kodowanie w czasie rzeczywistym!

Edytor Atom pozwala na wspólne kodowanie w czasie rzeczywistym!

Opublikowano 16.11.2017 22:07 - 1


W zasadzie nie pamiętam, dlaczego ostatecznie zostałem przy Sublime. Atom bardzo mi się podobał i o ile pamiętam, o ostatecznym wyborze przesądziły drobiazgi. Teraz Atom zdecydowanie bardziej do siebie zachęca, zyskując świetny ficzer - umożliwia wspólne kodowanie real-time w banalnie prosty sposób.

Zawsze marzyła mi się praca z prawdziwym IDE. Przy okazji pomocy w pracach nad nowym motywem, w moje ręce wpadł PHPStorm, dopiero wtedy zrozumiałem, dlaczego są edytory tekstowe i IDE. Niemniej te pierwsze robią świetną robotę mimo wszystko, ale dedykowane są do nieco mniejszych zadań.

Open Sourcowy Atom od Github właśnie zyskał świetną funkcję, mianowicie umożliwia wspólną - zdalną pracę nad kodem. By uzyskać taką możliwość, wystarczy instalacja paczki o nazwie Teletype i voila. Następnie należy skopiować wygenerowany kod naszej sesji i przekazać osobie, która ma z nami pracować. Oczywiście nie tylko nad kodem, w końcu to edytor tekstowy, więc jego zastosowanie ograniczone jest właściwie naszą wyobraźnią.

Całość świetnie oddaje demo:

Wygląda dość sprawnie, prawda? Co ważne twórcy podkreślają, że nawet jeśli dołączysz do czyjejś sesji, wszystkie ustawienia Twoich klawiszy i konfiguracja, pozostaje absolutnie bez zmian, dla komfortu Twojej pracy.

Oczywiście narzędzie pozostaje w becie i pewnie kilka usprawnień jeszcze mogłoby się przydać, np. okienko czatu lub analogiczne rozwiązanie. Teletype znajdziecie tutaj, a sam edytor Atom tutaj.

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]