Edycja treści w WordPress po stronie Frontendu? Już teraz możesz przetestować to rozwiązanie

Edycja treści w WordPress po stronie Frontendu? Już teraz możesz przetestować to rozwiązanie

Opublikowano 13.02.2017 9:10 - 1


Pamiętam stare dzieje internetu, kiedy drapałem się w głowę i zastanawiałem, dlaczego nikt do cholery nie wymyślił możliwości edycji treści bezpośrednio w podstronie? Zawsze trzeba było wejść w odpowiedni link edycyjny, zostać przekierowanym do panelu i dopiero stamtąd można było edytować treść. Tyle niepotrzebnych kliknięć, tyle niepotrzebnych przeładowań strony. Od czasu mojej przygody z PHPNuke minęła już chwila, a i w tamtych czasach to rozwiązanie było popularne. Teraz i WordPress postanowił, że takie rozwiązanie może stać się nową funkcją. Co ciekawe, już dziś można je przetestować.

Mowa o edytorze o nazwie Gutenberg, który został przedstawiony kilka dni temu na WordPress.org. W swoim poście Tammie Lister poprosiła o testy i zgłaszanie wszystkich uwag do edytora, które zostaną odnalezione. Samo zachowanie edytora po stronie frontendu możecie zobaczyć i przetestować tutaj i nawet tutaj. Co ciekawe, pierwsza wersja zdaje się nie działać poprawnie, część funkcji jest jeszcze nie uruchomiona. W drugiej formatowanie jest dostępne zgodnie z ideą.

Każdy błąd, który znajdziecie możecie zgłosić tu. Mnie szczerze mówiąc zaskakuje taki obrót spraw, tym bardziej że jest to rozwiązanie, które lata świetności z pewnością ma już za sobą. Nie sposób jednak odmówić mu wymiaru pragmatycznego. W końcu edycja treści z poziomu strony, przy prostych literówkach czy formatowaniu, będzie z pewnością bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz