Edge Chromium z nowym logo pojawi się 15 stycznia

Edge Chromium z nowym logo pojawi się 15 stycznia

Opublikowano 5.11.2019 9:01 -


W ostatnich dniach Microsoft zaprezentował nowe logo swojej przeglądarki. Edge Chromium od dawna nie przypomina swojej pierwotnej wersji, czyli Internet Explorer. Jej działanie zostało znacznie usprawnione, design dopracowany, a także pojawiło się wiele nowych funkcji, które przyciągnęły licznych użytkowników. Można powiedzieć, że Microsoft powoli podnosi się po porażce, jaką przez wiele lat był Internet Explorer. Teraz na pewno wielu z Was chętnie skorzysta z zupełnie odmienionego programu.

Microsoft Edge pojawiła się na rynku niewiele ponad 4 lata temu. Już wtedy było wiadomo, że przedsiębiorstwo zamierza namieszać wśród producentów przeglądarek, wprowadzając konkurencyjną propozycję. Unowocześniona wersja Internet Explorer pojawia się na każdym nowym urządzeniu wyposażonym w system operacyjny Windows. Teraz jednak przyszła pora na program o większych możliwościach, a Microsoft przygotował dla niego specjalne logo.

Dostępność Edge Chromium oraz jej funkcje

Nowa przeglądarka od Microsoftu ma się pojawić już na początku przyszłego roku. Co ciekawe, jest ona dedykowana nie tylko dla użytkowników najnowszego Windowsa, ale także jego starszych wersji. Producent nie mógł pominąć również wielbicieli swoich produktów, użytkujących system od Apple, dlatego przeglądarka pojawi się dla nich w specjalnej wersji. Mimo faktu, że testy beta były prowadzone zaledwie od kilku miesięcy, to Microsoft zapewnia o gotowości pełnej wersji do wydania już niebawem.

edge chromium

Zapewne ciekawi Was to, czym Edge Chromium będzie różniło się od poprzednich przeglądarek Microsoftu. Przede wszystkim ma ona obejmować synchronizacje haseł, historii przeglądania oraz ustawień na wszystkich urządzeniach. Oznacza to, że użytkownicy Androida będą mogli synchronizować dane z komputerem, tak samo, jak posiadacze iOS’a. Największą nowością ma być natomiast wbudowana ochrona przed śledzeniem, domyślnie włączona od momentu instalacji oraz funkcje biznesowe. Mają one umożliwić odnalezienie współpracowników, położenie konkretnego biura oraz wiele więcej. Ale szczegóły będziecie mogli poznać już niebawem, premiera zaplanowana jest bowiem na 15 stycznia.

Nowa przeglądarka, nowe logo

Microsoft nie poprzestał na zaprojektowaniu od podstaw zupełnie nowej przeglądarki. Zadbał o to, by nie kojarzyła się ona starszym użytkownikom z poprzednimi propozycjami, jak na przykład Internet Explorer. Dlatego jeden z redaktorów The Verge na swoim profilu na Twitterze przygotował zestawienie wszystkich znaków graficznych, jakimi Microsoft oznaczał swoje przeglądarki. Przyjrzyjcie się sami!

Nowe logo nadal ma za zadanie przypominać literkę „e”, jednak teraz stanowi jej połączenie z „c” od Chromium. Spotkałam się już z wieloma opiniami na jego temat – począwszy od nowoczesnego designu, na taniej podróbce Firefoxa kończąc. Osobiście uważam, że zespół graficzny odwalił naprawdę kawał dobrej roboty, całkowicie odmieniając oblicze przeglądarek od Microsoftu. A Wam jak podoba się nowa kolorystyka oraz nietypowy kształt? Koniecznie podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

Źródło: Gizmodo

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]