Piszę ten tekst na laptopie z internetem udostępnionym z telefonu podpiętego pod powerbank, bo w moim bloku nie ma prądu. Jest to sytuacja tymczasowa, gdyż mamy mały remont, jednak wiele wskazuje na to, że tej zimy w naszym kraju możemy mieć spore problemy z utrzymaniem ciągłości dostaw prądu. Rozwiązaniem takiego stanu może być EcoFlow DELTA 2.

EcoFlow DELTA 2 to przenośna stacja zasilania, która zapewni Wam spokój, niezależnie czy mówimy tu o czasowych wyłączeniach prądu, czy wycieczce kamperem lub przyczepą kempingową w dzikie rejony. 

EcoFlow DELTA 2 – charakterystyka

EcoFlow DELTA 2 wyróżnia się mocą wyjściową na poziomie aż 1800 W, co oznacza, że bez problemu zasili około 90% sprzętów domowych. Oznacza to, że nie tylko zasilisz swój komputer podczas braku prądu, ale również bez problemu podłączysz do niej ulubiony ekspres do kawy czy nawet lodówkę i mikrofalówkę. Mimo możliwości podłączenia nawet kilkunastu urządzeń nie musicie obawiać się przeciążenia. Dzięki technologii X-Boost urządzenie bez problemu poradzi sobie ze sprzętem o mocy do 2400 W. Pojemność 1kWh powinna wystarczyć na zasilenie całkiem sporej liczby urządzeń (ja w dwupokojowym mieszkaniu zużywam około 5kWh dziennie, pracując kilka godzin dziennie przy komputerze, z konsolą, piekarnikiem elektrycznym i włączoną stale lodówką). Jeżeli 1kWh to dla Was za mało, DELTA 2 pozwala rozbudować pojemność za pomocą dodatkowego akumulatora DELTA 2, aby uzyskać 2048Wh, lub dodatkowego akumulatora DELTA Max, aby uzyskać 3040Wh. 

R E K L A M A

EcoFlow DELTA 2 urządzenie

Jak informują twórcy urządzenia, DELTA 2 ładuje się 7 razy szybciej niż inne konkurencyjne stacje. Przy zasilaniu prądem zmiennym urządzenie od 0 do 80% naładujecie w zaledwie 50 minut i 0-100% w 80 minut. Mimo szybkiego ładowania DELTA 2 ma wytrzymać do 6 razy dłużej, od urządzeń posiadających klasyczne ogniwa. Jest to możliwe dzięki akumulatorowi LFP, który zapewnia ponad 3000 cykli ładowania i rozładowywania.

EcoFlow DELTA 2 – sposoby wykorzystania

Tak jak napisałem w tytule, DELTA 2 wydaje mi się świetnym rozwiązaniem na bardzo prawdopodobne blackouty, które mogą nawiedzić nas zimą. Posiadanie takiego urządzenia w domu sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o znajdujące się w lodówce artykuły spożywcze. Jeżeli pracujesz zdalnie, również nie będziesz mieć problemów z pracodawcą. Stacja oferuje też funkcję zasilania awaryjnego EPS. Oznacza to, że w razie awarii prądu może automatycznie rozpocząć dostarczanie energii podłączonym urządzeniom. 

EcoFlow DELTA 2 w domu

EcoFlow DELTA 2 to również świetne rozwiązanie dla małych biznesów. O ile wyłączenia prądu dla gospodarstw domowych trzeba brać pod uwagę, ale są raczej ostatecznością, to kwestia dostaw dla klienta biznesowego, to już zupełnie inna sprawa. Posiadając na przykład kawiarnie, brak prądu sprawia, że punkt trzeba zamknąć. Nie zarabiamy wtedy, wciąż musząc płacić pensje, za wynajem lokalu czy produkty. EcoFlow DELTA 2 pozwala na podpięcie takich urządzeń jak ekspres do kawy czy mała lodówka na mleko, co pozwolić może na uratowanie biznesu. To również świetne narzędzie dla fotografów, filmowców czy operatorów dronów, pracujących w terenie, bądź popularnych ostatnio cyfrowych nomadów.

EcoFlow DELTA 2 w pracy

Wreszcie EcoFlow DELTA 2 to świetne rozwiązanie do kampera, na działkę czy imprezę w plenerze. Wprawdzie za oknami mamy już jesień, ale być może macie w planach zwiedzanie południa Europy właśnie teraz, gdy temperatury nie doskwierają tak mocno, a plaże i inne piękne miejsca są trochę luźniejsze. DELTA 2 w Waszym kamperze sprawi, że będziecie mogli zaparkować go w głuszy i cieszyć się zarówno spokojem i prywatnością, jak i prądem do oświetlenia, ogrzania i zapewnienia rozrywki, w Waszym domu na kołach.

EcoFlow DELTA 2 w kamperze

EcoFlow DELTA 2 – ekologia i samowystarczalność

Gdy mówimy już o miejscach z dala od cywilizacji, warto zastanowić się, jak ładować to urządzenie. Wbrew pozorom nie jest to trudne i nie wymaga od nas szukania gniazdka elektrycznego. Stację można sparować z przenośnymi panelami słonecznymi o mocy  1x400W, 2x220W, dostępnymi u producenta. Panele pozwalają naładować stację w ciągu 3-6 godzin. Urządzenie wykorzystuje też inteligentny algorytm MPPT (Maximum Power Point Tracking), dzięki czemu może aktywnie wykrywać napięcie i natężenie w czasie rzeczywistym, aby osiągać punkt mocy maksymalnej z efektywnością nawet 98%. Oznacza to, że posiadając taki zestaw, jesteśmy z jednej strony samowystarczalni, a z drugiej ekologiczni.

Ecoflow DELTA 2 panele słoneczne

EcoFlow DELTA 2 to bardzo ciekawe narzędzie, które przyda nam się zarówno na wakacjach w kamperze czy domku w lesie, jak i w domu bądź biznesie. W niespokojnych energetycznie czasach warto szukać rozwiązań, które uniezależnią nas od dostaw prądu i zabezpieczą nas przed jego nagłymi brakami. DELTA 2 jest pojemna i szybko się ładuje, ale dopiero podłączenie do niej paneli słonecznych daje nam prawdziwą samowystarczalność. Więcej informacji i listę sklepów, w których możesz kupić to świetne urządzenie, znajdziesz na stronie producenta.