Ech... Apple daje nowe procesory do iMaca, ale bez zmian w designie

Opublikowano 5.08.2020 20:07 -


Pomimo przecieków mówiących o "inspiracji iPadem Pro", nowy iMac z zewnątrz nie różni się od poprzednika w żadnym calu. Na szczęście komputery otrzymały najnowsze procesory Intela i będą jeszcze potężniejsze.

Pod koniec czerwca Apple zaprezentował wirtualną prezentację podczas corocznego WWDC. Z powodu pandemii koronawirusa firma nie miała możliwości zorganizować wystąpień "na żywo", dlatego zdecydowała się na nagranie materiału, który pokazał możliwości zbliżających się systemów. Wcześniejsze przecieki zapowiadały, że na rynku pojawi się nowy iMac, ale jedynym zaprezentowanym sprzętem były procesory Apple Silicon, które trafią do komputerów osobistych.

W końcu! Oto jest Google Pixel 4A

It's the same... but different!

Według informacji Sonny'ego Dickinsona, nowy iMac miał mieć cieniutkie ramki oraz "ostre" krawędzie wzorem z iPada Pro czy Pro Display XDR. Rendery przygotowane z tej okazji wskazywały na zupełną odmianę od - nie ma się co oszukiwać - przestarzałego wyglądu obecnego komputera. Niestety (?) Apple nie potwierdził tych plotek i odświeżył sprzęt... bez zmian w wyglądzie. Zostajemy więc w dwóch wariantach - 21.5" oraz 27".

Przede wszystkim nowe są procesory - od teraz na pokładzie znajdują się najnowsze chipy Intela 10. generacji, które są nieporównywalnie szybsze od poprzedników. Karty graficzne AMD to Radeon Pro 500X lub Pro Vega 20 w mniejszym modelu lub Radeon Pro 5000 wyposażony nawet w 16 GB GDDR6 pamięci w większym iMacu. Pamięć wewnętrzna to już tylko dyski SSD do 8 TB, a więc sprawdza się chociaż jedna z plotek - brak Fusion Drive.

Większa aktualizacja dotyczy modelu 27-calowego. Kamera do wideorozmów zyskała na rozdzielczości z 720p na 1080p, a dodatkowo większy komputer ma "układ trzech mikrofonów o studyjnej jakości", więc nasze konwersacje będą brzmieć w pełni profesjonalnie. Apple zdecydował się też na wbudowanie chipu T2 we wspomnianym, większym modelu. Opcją staje się możliwość wykupienia szkła nanostrukturalnego znanego z Pro Display XDR - w ten sposób unika się odblasków i zachowuje kontrast i jakość obrazu.

Apple najwyraźniej podzieli premierę iPhone 12 na dwie części

Nowy iMac trafi do sprzedaży już w najbliższych dniach. 21.5-calowy model można kupić już za 5499 zł, a 27-calowy za 8999 zł. Wybierając wszystkie dostępne opcje... zbliżymy się do 50 tysięcy złotych.

Wieści z Rozładowani.pl