Easy Riser - inteligentny budzik, który weźmie pod uwagę korki i złą pogodę

Opublikowano 16.03.2017 8:58 -


Poranne wstawianie bywa czasami nie lada wyzwaniem dla niektórych ludzi (patrz – ja). Są takie dni, że udaję się nam wstać bez problemu, zgodnie z ustawioną godziną alarmu. Mimo tego możemy się spóźnić do pracy np. przez pogodę lub korki. No właśnie, a gdyby powstał alarm, który dostosuję odpowiednio czas pobudki do warunków pogodowych lub sytuacji na drodze?

Zrzut ekranu 2017 03 15 o 23.51.13 1

Easy Riser, to inteligenty alarm, który odpowiednio dostosuję czas pobudki do sytuacji na drodze lub warunków atmosferycznych panujących na wcześniej zdefiniowanej przez nas trasie.
Na samym początku aplikacja prosi nas o wybór sposobu komunikacji, z jakiej najczęściej korzystamy (piesza, jazda na rowerze, jazda samochodem i transport publiczny). Następnie uruchamiamy opcję monitorowania warunków na drodze i ustalamy lokalizację startową oraz docelową naszej podróży. Kolejnym krokiem jest opcja ustawień pogodowych. Pobudka może być związana z niską temperaturą, mgłą oraz padającym deszczem lub śniegiem. Oczywiście, możemy wybrać pełen pakiet pogodowy. Na końcu wybieramy dodatkowy czas potrzebny na spokojne ogarnięcie się do pracy lub na uczelnię.

IMG 5936

Jest tylko jeden mały problem. Aplikacja korzysta z map Mapbox i niestety jest pewien problem z ustawieniem lokalizacji na terenie Polski. Próbowałem już ustawić adresy z kilkunastu polskich miast, ale niestety wszędzie występuje ta sama usterka. Jeśli się Wam uda, dajcie znać :)

W każdym razie pomysł jest naprawdę wart uwagi. Myślę, że taki inteligenty budzik, może zaoszczędzić wielu problemów i pozwoli nam zacząć dzień w lepszym humorze. Aplikacja jest dostępna za darmo na system iOS i zgodnie z informacją na stronie producenta, również niedługo na Androida.

Strona Producenta

Wieści z Rozładowani.pl