EaseUS Data Recovery Wizard Free pomoże odzyskać stracone dane

EaseUS Data Recovery Wizard Free pomoże odzyskać stracone dane

Opublikowano 6.05.2019 13:48 -


Ile razy waliłem pięścią w stół, gdy straciłem ważne dane z mojego komputera, nie pamiętam. Nie pamiętam też, co było powodem — uszkodzone pliki, utracona partycja, awaria systemu czy zwyczajna pomyłka albo przypadek. Nie przypominam sobie też nazwy programu, który ratował mi skórę. Teraz opiszę jeden, który działa — EaseUS Data Recovery Wizard Free. Robię to dla Was i trochę dla siebie, żeby pamiętać.

Jeśli potrzebujesz odzyskać swoje dane, masz do dyspozycji sporo programów. Ja mam jednak stale ten sam problem, zawsze zaczynam poszukiwania idealnego programu od zera. W końcu nieczęsto odzyskuje utracone dane, a moja pamięć do nazw aplikacji jest dosyć kiepska.

Dobry, bo prosty

EaseUS Data Recovery Wizard to bardzo prosty program, ale nie umniejsza to jego skuteczności. Pobrane przez instalator pliki „ważyły” tylko 42 MB. Program potrafi odzyskiwać pliki z wielu źródeł jak dyski HDD i SSD, pendrive, aparaty fotograficzne i kamery oraz karty pamięci.

Ja testowałem wersję Free dla komputerów z Windows. Program dostępny jest też na Maca oraz urządzenia z iOS i Androidem. Wersja Free nie różni się zbyt wieloma rzeczami od tych płatnych, te najważniejsze rzeczy to brak dożywotniego wsparcia i limity odzyskanych danych. Wersja Free ma limit odzyskiwanych plików do rozmiaru 2 GB. Czy to dużo, czy mało musicie ocenić sami. Do ważnych dokumentów na pewno wystarczy.

Prosty, ale skuteczny

Jak już wspominałem, praca z programem jest prosta i przyjemna. Wystarczy wybrać źródło, z którego odzyskane mają być pliki i wcisnąć przycisk skanowania. Wynik prezentowany jest w postaci czytelnego katalogu z opcją podglądu. Dostępne są dwa tryby skanowania — szybki i dokładny. Ten pierwszy, jak sama nazwa wskazuje, jest szybki i sprawdzi się w przypadku usunięcia plików. Ten zaawansowany ma za zadanie odzyskiwać pliki w sytuacjach kryzysowych jak awarie dysków i systemu (dostępny jest w wersji Pro).

Program umożliwia filtrowanie wyszukiwanych plików. Możemy wpłynąć na wyniki, określając format plików, stan plików, czas modyfikacji, rozmiar lub nazwie. Wszystkie opcje można wybrać szybko spośród najpopularniejszych lub indywidualnie wedle potrzeby. Program jest dostępny w polskiej wersji językowej, chociaż czasami pojawiają się błędy w tłumaczeniu.

Mamy też coś dla naszych czytelników. EaseUS przygotował 50% rabat na zakup oprogramowania w wersji PRO, czyli Data Recovery Wizard Professional 12.9 (Windows, kupon dołączony do linka).


Artykuł stworzony przy współpracy z EaseUS.

Wieści z Rozładowani.pl