EA Games powraca na Steama wraz z premierą Star Wars Jedi: Upadły Zakon

EA Games powraca na Steama wraz z premierą Star Wars Jedi: Upadły Zakon

Opublikowano 29.10.2019 20:39 -


Brzmi to dość niedorzecznie, ale właśnie tak jest. EA oraz Valve nawiązały współpracę właśnie dlatego, by oddać już niebawem wiele produkcji użytkownikom Steama. Będzie to naprawdę wielkie wydarzenie, bowiem ostatni raz jakąkolwiek grę od EA na platformie ukazano w 2011 roku. Jak będzie wyglądała taka współpraca?

Na Steama już niebawem ma trafić usługa subskrypcyjna, czyli EA Access. Będzie to pierwsza tego typu oferta, dostępna dla graczy tej platformy, którzy znajdą w niej wiele ciekawych produkcji. Producent gier jednak nie zamierza ograniczać się do jednej platformy i udostępni swoje usługi także trzem innym. Na pewno pozwoli to uzyskać duże zainteresowanie najnowszymi produkcjami, jakie już niebawem mają się pojawić na rynku.

Star Wars Jedi powodem powrotu EA Games na Steama?

Nikt tak naprawdę nie wie, co skierowało producenta, do podjęcia takiej decyzji. W tym momencie można jednak stwierdzić, że była to bardzo dobra decyzja. Użytkownicy Steama, w niedalekim czasie, będą mogli zagrać w wiele znanych produkcji, w tym między innymi Star Wars Jedi: Upadły Zakon. Gra ma swoją premierę 15 listopada i to właśnie wtedy ma się rozpocząć współpraca między EA, a Steamem. Kilka gier pojawi się indywidualnie już niedługo po premierze, od przyszłego roku wejdą na Steama także gry wieloosobowe, a na wiosnę EA Access. Przygotujcie się więc na wielki powrót EA Games na Wasze komputery.

Czy wprowadzenie gier na Steama oznacza koniec Origina?

Obie platformy zajmują się dystrybucją gier, jednak Origin ograniczał się tylko do EA Games. Teraz jednak, kiedy producent postanowił udostępnić swoje gry także w innych miejscach, istnienie własnego sklepu nie miałoby większego sensu. Na szczęście EA obie platformy traktuje jako zupełnie osobne podmioty. Użytkownicy Origina nie muszą więc martwić się o swoje dotychczasowe zbiory oraz istnienie konta. Wszystko wskazuje na to, że producent nie przestanie dostarczać nowych produkcji także na własną platformę.

Jeśli jesteście więc wielkimi fanami Gwiezdnych Wojen, a jednocześnie posiadacie bogate konto na Steamie, już niebawem będziecie mogli kupić najnowszą grę na wybranej platformie. Jest to dobry krok w kierunku rozwoju oraz zyskania większej ilości graczy przez EA.

Źródło: EA

Wieści z Rozładowani.pl