Serwis Netflix należy do tych, które kręcą jedne z lepszych seriali, ale za dokumenty biorą się stosunkowo rzadko. Inaczej jest tym razem, bo właśnie dochodzą nas informacje, jakoby serwis rozpoczął zdjęcia do serialu dramatycznego o serwisie oferującym streaming muzyki, czyli Spotify.

Spotify nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać. Powstał on jako malutki startup w Szwecji w 2006 roku. Od tego czasu błyskawicznie stał się liderem w swojej branży (chociaż na początku konkurencji próżno było szukać), a teraz nie wyobrażamy sobie smartfona bez apki Spotify.

Netflix: serial o Spotify

Na teraz wiemy już całkiem sporo, bo znana jest obsada serialu. Na ekranie zobaczymy znaną z produkcji Kalifat, Gizem Erdogan (w roli Petry Hansson), która genialnie odnalazła się w roli Pervin w dramacie o zamachach ISS na Szwecję. Oprócz niej wystąpią: Edvin Endre (Wikingowie) jako Daniel Ek, Ulf Stenberg (Miasto Niedźwiedzie) jako Per Sundin, Joel Lützow (Gåsmamman) jako Andreas Ehn i Christian Hillborg (Ostatnie królestwo) jako Martin Lorentzon.

Co ciekawe, scenariusz serialu ma być oparty nie tylko na historii powstania Spotify, ale przede wszystkim na książce autorstwa Jonasa Leijonhufvuda i Svena Carlssona „Spotify Untold”. I to właśnie na kwestiach poruszonych w książce skupi się fabuła serialu. A chodzi przede wszystkim o problemy prawne i organizacyjne, jakie spotkała ekipa Spotify na samym początku swojej działalności. Nie sposób pominąć także bitwę Spotify z samym Stevem Jobsem, który próbował powstrzymać wejście Spotify na rynek w USA. Poruszone zostaną także tematy związane z kryzysem z gwiazdami muzyki – Bobem Dylanem czy Tylor Swift.

Konkretnej daty premiery jeszcze nie poznaliśmy, ale produkcja powinna trafić do biblioteki Netflix w 2022 roku.


Posłuchaj nas!