Dzisiejsze przeloty Starlink nad Polską

Opublikowano 4.06.2020 21:08 -


Codziennie staram się dostarczyć informacje na temat godzin przelotów satelitów Starlink, które widoczne będą nad Polską. Nie inaczej jest i tym razem. Dzisiaj odbędzie się jeden przelot wieczorem i aż trzy kolejne w nocy!

Minionej nocy z przylądka Canaveral na Florydzie zostały wystrzelone kolejne porcje. Dokładnie 60 satelitów Starlink poszybowało na ziemską orbitę dzięki rakiecie Falcon 9.

PRZELOTY STARLINK WE WTOREK 2.06.2020:

  • 22:24 – 17 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)

PRZELOTY STARLINK W NOCY Z WTORKU NA ŚRODĘ 02.06/3.06.2020:

  • 00:40 – 40 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 02:19 – 60 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 02:34 – 20 satelitów Starlink, widoczne nad Czechami (będą lecieć od zachodu)

starlink

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl