Dzisiejsze przeloty Starlink nad Polską [12.05.2020]

Dzisiejsze przeloty Starlink nad Polską [12.05.2020]

Opublikowano 12.05.2020 10:40 -


Codzienne przeloty satelitów Starlink stały się nie lada odskocznią od monotonii kwarantanny i siedzenia w domu. Od kilku tygodni satelity krążą nad naszymi głowami, a tak się składa, że nad Polską przeloty odbywają się w godzinach wieczornych.

Oznacza to doskonałą widoczność jasnego łańcucha na ciemnym niebie, przy założeniu rzecz jasna, że pogoda jest sprzyjająca. Wczorajszy wieczór nie należał do idealnych pod względem pogodowym, jednak dzisiaj powinno być znacznie lepiej. Mam nadzieję, że będzie to dla Was przekonywające i będziecie wypatrywać razem ze mną satelitów dzisiaj wieczorem.

PRZELOTY STARLINK We wtorek 12.05.2020:

22:29 – 15 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od północnego zachodu)

PRZELOTY STARLINK W NOCY Z wtorku na środę 12.05/13.05.2020:

03:50 – 20 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)

UWAGA: zalecam odwiedzenie tego tekstu w późniejszych godzinach, gdyż w każdej chwili może pojawić się aktualizacja godzin.

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl