Dzisiejsze przeloty Starlink nad Polską [08.05.2020]

Dzisiejsze przeloty Starlink nad Polską [08.05.2020]

Opublikowano 8.05.2020 11:41 Aktualizacja: 12.08.2020 22:25 -


Piąteczek przed nami, a nad nami… Starlinki. Dzisiaj kolejny dzień z szansą na zobaczenie przelotów satelitów Starlink od SpaceX. Pogoda wreszcie sprzyja, zatem będzie co oglądać.

Nad Polską odbędą się dzisiaj wieczorem dwa przeloty w odstępie prawie dwóch godzin. Jeśli jeszcze nie widzieliście przelotów, to zapraszam do obserwacji!

PRZELOTY STARLINK W piątek 8.05.2020:

  1. 21:42 – 15 satelitów Starlink, widoczne na północnym horyzoncie (będą lecieć od zachodu)
  2. 23:18 – 15 satelitów Starlink, widoczne na północnym horyzoncie (będą lecieć od zachodu)

UWAGA: zalecam odwiedzenie tego tekstu w późniejszych godzinach, gdyż w każdej chwili może pojawić się aktualizacja godzin.

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl