Dzisiaj wieczorem aż trzy przeloty Starlink nad Polską - poniedziałek (15.6.2020)

Opublikowano 15.06.2020 12:34 -


Długi, a w większości przypadków zapewne ciężki weekend za nami, dlatego na poniedziałkowy wieczór polecam obserwację przelotów satelitów Starlink nad Polską.

Dzisiaj w godzinach wieczornych odbędzie się aż trzy przeloty, które mogą być widoczne. W nocy natomiast, dla tych, którzy spać nie mogą - kolejne serie konstelacji od SpaceX będą przelatywać nad naszymi głowami.

PRZELOTY STARLINK W poniedziałek 15.06.2020:

  • 22:36 – 56 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 23:08 – 50 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 23:31 – 16 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)

PRZELOTY STARLINK W NOCY Z poniedziałku na wtorek 15/16.06.2020:

  • 01:04 – 7 satelitów Starlink, widoczne nad Czechami (będą lecieć od zachodu)
  • 01:23 – 8 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 01:36 – 6 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami”(będą lecieć od zachodu)

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl