Dzisiaj w nocy patrzymy w niebo! Przelot najnowszych Starlinków nad Polską - rozkład

Opublikowano 10.08.2020 19:25 Aktualizacja: 10.08.2020 19:28 -


Nowa seria Starlinków została kilka dni temu wysłana na ziemską orbitę. Misja ta ruszyła ze sporym opóźnieniem, ale się udało. Po takich momentach zawsze przychodzi szansa na efektowną obserwację przelotów. Dopóki konstelacja jest blisko, to można je dostrzec gołym okiem.

Jeśli jesteście na wakacjach, to na pewno zarwanie nocki nie będzie dla Was problemem. Niebo powinno być przejrzyste, dlatego polecam z czystym sumieniem obserwację widowiska!

PRZELOTY STARLINK W NOCY Z poniedziałku na wtorek 10.08/11.08.2020:

  1. 02:18
  2. 03:54

Źródłem informacji jest niezawodny Karol Wójcicki, który na swoim FP zamieścił rozkład.

Wczoraj gdzieś w sieci przeczytałem „Wójcicki na wakacjach, to o nowych Starlinkach mało kto wie”. Dlatego postanowiłem...

Opublikowany przez Z głową w gwiazdach Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl