Dzisiaj dwa przeloty Starlink nad Polską – zobacz rozkład na poniedziałek [27.04.2020]

W sobotę mimo kiepskich warunków atmosferycznych udało się dostrzec Starlinki, wczoraj, w niedzielę niestety nie miałem szansy na przygotowanie dla Was raportu, dlatego dzisiaj w poniedziałek 27 kwietnia postaram się nadrobić zaległości.

Dzisiaj odbędą się dwa przeloty satelitów Starlink, które będą widoczne nad Polską. Dodatkowo w nocy z poniedziałku na wtorek będzie okazja do obserwacji dwóch kolejnych “łańcuchów”.

PRZELOTY STARLINK W poniedziałek 27.04.2020:

  1. 20:51 – 43 satelity Starlink, widoczne centralnie nad nami (będą lecieć od zachodu)
  2. 22:26 – 20 satelitów Starlink,  widoczne nad Czechami, zatem mogą być dostrzeżone tylko z południowych części naszego kraju (będą lecieć od zachodu)

PRZELOTY STARLINK W NOCY Z poniedziałku na wtorek 27/28.04.2020:

  1. 03:33 – 19 satelitów Starlink, widoczne nad Czechami, zatem mogą być dostrzeżone tylko z południowych części naszego kraju (będą lecieć od południowego zachodu)
  2. 03:53 – 19 satelitów Starlink, widoczne nad Czechami, zatem mogą być dostrzeżone tylko z południowych części naszego kraju (będą lecieć od zachodu)

PS. Jutro (wtorek) też będą nad nami ;)

UWAGA: zalecam odwiedzenie tego tekstu w późniejszych godzinach, gdyż w każdej  chwili może pojawić się aktualizacja godzin.

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Przemysław Bicki

Powiązane

Jeździłem dzisiaj na rowerze za 37 000 zł

Wprawdzie najdroższym gadżetem, który testowałem, jeśli można użyć tego słowa w kontekście samochodu, był Porsche…

9 sierpnia, 2020

Google zakończyło sprzedaż Pixel 4 i Pixel 4 XL, ale chyba poznaliśmy datę rozpoczęcia sprzedaży Pixela 5 i plany wypuszczenia składanego smartfona

Google zaprzestało sprzedaży w swoim oficjalnym sklepie smartfonów Pixel 4 oraz Pixel 4 XL. Na…

8 sierpnia, 2020

Skullcandy Indy FUEL – czy to w końcu słuchawki TWS dla mnie? Kilka pierwszych wrażeń

Marka Skullcandy to stały gość na łamach DailyWeb. Ich sprzęty są naprawdę dobrej jakości, za…

7 sierpnia, 2020

Wyciek danych z Intela. 20GB poufnych danych ujrzało światło dzienne

Intel zaliczka wpadkę. 20GB danych zawierających wewnętrzną dokumentację producenta wyciekło i krąży w internecie. Niebawem…

7 sierpnia, 2020

Reels – Instagram uruchamia konkurenta TikToka

Instagram uruchamia funkcję Reels, czyli tworzenie krótkich klipów wideo z wykorzystaniem utworów muzycznych. Analogiczne rozwiązanie…

7 sierpnia, 2020

Facebook i Twitter blokują wypowiedzi Donalda Trumpa na temat COVID-19

Facebook i Twitter zdecydowały się na zablokowanie wypowiedzi Prezydenta Donalda Trumpa na temat COVID-19. Portale…

7 sierpnia, 2020