Dzisiaj dwa przeloty Starlink nad Polską - zobacz rozkład na poniedziałek [27.04.2020]

Opublikowano 27.04.2020 13:20 Aktualizacja: 12.08.2020 22:25 -


W sobotę mimo kiepskich warunków atmosferycznych udało się dostrzec Starlinki, wczoraj, w niedzielę niestety nie miałem szansy na przygotowanie dla Was raportu, dlatego dzisiaj w poniedziałek 27 kwietnia postaram się nadrobić zaległości.

Dzisiaj odbędą się dwa przeloty satelitów Starlink, które będą widoczne nad Polską. Dodatkowo w nocy z poniedziałku na wtorek będzie okazja do obserwacji dwóch kolejnych "łańcuchów".

PRZELOTY STARLINK W poniedziałek 27.04.2020:

  1. 20:51 – 43 satelity Starlink, widoczne centralnie nad nami (będą lecieć od zachodu)
  2. 22:26 – 20 satelitów Starlink,  widoczne nad Czechami, zatem mogą być dostrzeżone tylko z południowych części naszego kraju (będą lecieć od zachodu)

PRZELOTY STARLINK W NOCY Z poniedziałku na wtorek 27/28.04.2020:

  1. 03:33 – 19 satelitów Starlink, widoczne nad Czechami, zatem mogą być dostrzeżone tylko z południowych części naszego kraju (będą lecieć od południowego zachodu)
  2. 03:53 – 19 satelitów Starlink, widoczne nad Czechami, zatem mogą być dostrzeżone tylko z południowych części naszego kraju (będą lecieć od zachodu)

PS. Jutro (wtorek) też będą nad nami ;)

UWAGA: zalecam odwiedzenie tego tekstu w późniejszych godzinach, gdyż w każdej  chwili może pojawić się aktualizacja godzin.

forest katsch E d5IGC  u8 unsplash 1

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl