Dzisiaj dwa przeloty Starlink, kolejny - w nocy, a w czwartek... nowa seria!

Opublikowano 1.06.2020 19:47 -


Ten tydzień dla obserwatorów nieba będzie wyjątkowy. Szczególnie dla tych osób, które tak bardzo upodobały sobie obserwacje satelitów Starlink. W czwartek bowiem startuje kolejna, ósma już "porcja" satelitów.

Dzisiaj jednak będzie okazja na kolejne obserwacje orbitujących satelitów od SpaceX. Emocje po starcie Falcona 9 opadły, więc można wrócić do "codziennych" obserwacji.

PRZELOTY STARLINK W Poniedziałek 1.06.2020:

  • 22:14 – 16 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 23:49 – 6 satelitów Starlink, widoczne nad Czechami (będą lecieć od zachodu)

PRZELOTY STARLINK W NOCY Z Poniedziałku na wtorek 01.06/2.06.2020:

  • 04:04 – 40 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)

starlink

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl