Dzięki Walutomat, kantor mam zawsze w kieszeni!

Dzięki Walutomat, kantor mam zawsze w kieszeni!

Opublikowano 23.11.2018 9:34 - Akcja Partnerska


Lubię zagraniczne wyjazdy, zresztą chyba jak każdy. Nie lubię przygotowań do nich, zwłaszcza wycieczek po okolicznych kantorach i poszukiwań tego najtańszego. Na szczęście od jakiegoś czasu mam sposób na tanią wymianę waluty – Walutomat!

Tak naprawdę dużo czasu zajęło mi porzucenie starych nawyków. Lubiłem mieć obcą gotówkę przy sobie jeszcze przed wyjazdem. Długo nie docierało do mnie, że istnieją tańsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze sposoby na wymianę walut niż transakcje w kantorach. Jednym z najciekawszych metod wymiany waluty, który ostatnio poznałem, to ten online w serwisie Walutomat.

Specjalnie dla czytelników Dailyweb.pl mamy 50% rabatu na prowizję przy pierwszej rejestracji w tym serwisie – Kliknij tutaj by się zarejestrować

Walutomat co to właściwie jest?

Walutomat to największa społecznościowa platforma wymiany walut. Dodatkowo jest też tą najdłużej działającą, w listopadzie będzie miała 9 urodziny (to pierwszy kantor w sieci w Polsce). Wymiana walut odbywa się bezpośrednio między online użytkownikami (których jest ponad 280.000) i pomija instytucje bankowe oraz kantory.

Można by pomyśleć, że takie transakcje między użytkownikami są powolne, ale nic bardziej mylnego! Według rankingu Forbes, Walutomat zajmuje 3 miejsce pod względem szybkości przeprowadzanych transakcji.

Walutomat jako pierwszy wprowadził Pay-by-link w kantorze, oferuje też przelewy zagraniczne, do dyspozycji mamy także wewnętrzne subkonta, na których można w razie potrzeby gromadzić środki. Jeśli lubicie (jak ja kiedyś), mieć obcą gotówkę przy sobie, to istnieje też możliwość jej wypłaty (w Euro) w jednym z 350 punktów odbioru (placówki banku Millenium). Do końca roku trwa promocja, która pozwala wypłacić pieniądze bez dodatkowych opłat.

Jak to działa i dla kogo to jest?

Zasada działania jest bardzo prosta. Wykonujemy przelew do Walutomat i otrzymujemy przelew zwrotny na nasze konto w walucie, której zażądaliśmy. Istnieje też możliwość wymiany walut z wewnętrznego portfela w serwisie. Docenią to osoby wykonujące sporo transakcji i te, którym bardzo zależy na czasie (przelewy z portfela są jeszcze szybsze).

Krokiem drugim jest określenie kursu wymiany. Gdy przyzwyczajony do wymian w bankach i kantorach, po raz pierwszy to czytałem, niemal poplułem monitor. Ja mam określić kurs? Tak! Oczywiście wszystko zależy od tego, czy nasz kurs będzie odpowiadał osobom po drugiej stronie. Im bardziej niekorzystny dla nich, tym dłużej będziemy czekać na wymianę. Najszybszą wymianą będzie ta zaproponowana po kursie systemowym, który i tak jest zawsze atrakcyjny.

Aby korzystać z Walutomatu, konieczne jest posiadanie dwóch kont w różnych walutach (chyba że zdecydujemy się na wypłatę gotówki z portfela w Euro). Walutomat ma też świetny poradnik jak założyć i na co zwracać uwagę przy wyborze konta walutowego. Okazuje się, że takie konto może być bezpłatne.

Kto doceni zalety Walutomatu? Okazuje się, że wszyscy, nawet osoby okazyjnie wymieniające waluty. Wszystko to dzięki atrakcyjnym kursom wymiany, które są znacznie niższe niż w kantorach i bankach. Walutomat jest też świetną propozycją dla przedsiębiorców wymieniających duże sumy pieniędzy (zwłaszcza że prowizja jest malejąca). O dużym zysku przekonane są też osoby zarabiające w innych walutach oraz posiadające kredyty w obcej walucie. Frankowicze, jak brzydko ich nazywamy, mają prawo do bezpłatnego konta walutowego (na mocy ustawy antyspreadowej), więc zyskują na transakcjach w serwisie naprawdę wiele.

No dobra, a koszty?

Ostatnie kilka lat to rozwój sektora płatności i fintechów. Jest jeszcze kilka ciekawych sposobów na płatności międzywalutowe i zagraniczne, żaden ze sposób nie oferuje jednak tak prostych warunków. Walutomat jest czynny 24/7/365. Kurs wymiany jest uzależniony od ofert użytkowników, a nie od dostępności systemu czy giełd walutowych (jak w popularnych fintechach).

Jedynym kosztem, który ponosi użytkownik Walutomatu to ten związany z prowizją, która wynosi 0,2% (prowizja maleje wraz z wielkością kwoty do wymiany) transakcji. Co raczej zrozumiałe płatne są przelewy zagraniczne. Od początku przyszłego roku (2019) naliczana będzie też prowizja za wypłaty Euro w gotówce w punktach partnerów.

Bezpieczeństwo

Walutomat jest częścią Currency One SA. To firma, której zaufało ponad pół miliona użytkowników prywatnych i biznesowych. Dysponują kapitałem zakładowym w wysokości prawie 3,5 miliona zł.
Walutomat posiada licencje KNF (Komisji Nadzoru Finansowego), sposób działania serwisu uhonorowano też kilkoma nagrodami branżowymi.

Bezpieczeństwo użytkowników to jeden z priorytetów dla serwisu. Użytkownicy są weryfikowani pod względem zgodności danych. Ich zlecenia są zabezpieczane wpłatą środków na wydzielone rachunki Walutomatu i pełnym pokryciem środków. Od strony technicznej chroni ich solidna trójstopniowa autoryzacja transakcji i protokół SSL z 256-bitowym kluczem. Szybkie przelewy zabezpiecza dodatkowo partner serwisu, czyli Przelewy24.

Aplikacja dla iOS i Androida

To kolejna zaleta, cała funkcjonalność serwisu dostępna jest zarówno przez stronę WWW, jak i aplikację mobilną. Zainstalowałem aplikację Walutomat dla iOS i jestem pod wrażeniem zwłaszcza jej prostoty i sprawnego działania.

Do aplikacji wygodnie logujemy się kodem PIN. Dostałem jednak informację, że niedługo aplikacja zaoferuje opcję logowania danymi biometrycznymi. Aktualne kursy walut widoczne są zaraz po otwarciu aplikacji (jeszcze przed zalogowaniem). Aplikacja daje pełny i łatwy dostęp do wszystkich funkcji Walutomatu w tym tych najważniejszych jak portfela walutowego, natychmiastowych wymian 24/7/365, bezpiecznych płatności Przelewy24 oraz szybkich i tanich przelewów zagranicznych.

APLIKACJĘ można pobrać TUTAJ

Tania wymiana bez wychodzenia z domu

Walutomat jest prosty, tani i szybki. Ma świetną aplikację, która daje dostęp do wszystkich funkcji. Działa bez przerw czy weekendowych zmian w cenach zależnych od giełd walutowych. Serwis wzbudza zaufanie i jest bezpieczny, co potwierdza ogromna liczba użytkowników. To faktycznie nie tylko kantor internetowy, ale platforma społecznościowa pozwalająca na spore oszczędności. Siłę Walutomatu stanowią ludzie. By ocenić wielkość tej siły, wystarczy spojrzeć na liczby — 245 mln złotych wymieniono w ciągu ostatnich 10 dni, 50 mld złotych obrotu od 2009 roku!


Tekst powstał przy współpracy z marką Walutomat.

Wieści z Rozładowani.pl