Dzięki tej stronie sprawdzisz z jakiego szablonu wordpressowego korzysta wybrana strona

Dzięki tej stronie sprawdzisz z jakiego szablonu wordpressowego korzysta wybrana strona

Opublikowano 14.03.2014 9:27 - 7


Osobiście gdy trafię na stronę WordPressową, w której szablon mi się bardzo podoba, pierwszy odruch to kombinacja przycisków CTRL+U (źródło strony). Potem szybkie przeszukanie nagłówka, by odnaleźć nazwę szablonu. W kolejnym kroku odpytanie Google i mam pełną jasność, czy szablon jest krojony na miarę czy to gotowiec dostępny w sieci. 

Niemniej jest też nieco prostsza procedura uzyskania nazwy szablonu. Jeśli nie chcecie poruszać się po źródle strony, to spodoba Wam się dzisiejsza propozycja w ramach ciekawych stron WWW. Serwis nosi nazwę What Theme i jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy podać adres strony internetowej, opartej o WordPress z której chcecie wyciągnąć informację o samym szablonie. Jeśli szablon zostanie odnaleziony, to nie dość że dostaniecie jego nazwę, to dodatkowo pojawią się linki skąd możecie je pobrać. Z drugiej strony, jeśli szablon był robiony pod konkretne zamówienie, pojawi się odpowiednia informacja (jak na zrzucie).

Prócz tego w serwisie znajdziecie zestawienie najpopularniejszych, odpytywanych szablonów wordpressowych. By za każdym razem nie odpytywać wyszukiwarki na stronie, można dodać specjalnie przygotowaną zakładkę, która po kliknięciu sprawdzi nazwę szablonu na stronie, której aktualnie się znajdujesz. 

Wieści z Rozładowani.pl