Dzięki tej aplikacji już nigdy nie odstąpisz od wykonywanego zadania

Opublikowano 29.09.2016 9:34 -


Być może zdążyliście zauważyć, że jestem fanem organizacji czasu i produktywnego jego wykorzystania. W czasach, w których przyszło nam żyć pojęcie wielozadaniowości jest na porządku dziennym. Znacie to uczucie, kiedy chcecie skupić się na jakimś zadaniu do pracy lub po prostu obejrzeć film, ale myślicie o tym, co dzieje się w mediach społecznościowych? Natychmiast sięgacie po telefon - w końcu jeśli sprawdzicie to teraz, potem będziecie mogli skupić się na pracy. Bzdura. Takie "spojrzenie" na Facebooka w moim przypadku zawsze skutkuje sprawdzeniem wszystkich innych portali społecznościowych, na których jestem obecny. Brzmi znajomo?

Najlepsze lekarstwo na uzależnienie od telefonu

Jakiś czas temu, przeglądając sklep Play moją uwagę zwróciła aplikacja Forest: Stay focused. Szczególnie zainteresowała mnie druga część jej nazwy. Pomyślałem: jak aplikacja na smartfona może sprawić, że będę bardziej skupiony? Postanowiłem sprawdzić. Twórcy aplikacji promują ją jako najlepsze lekarstwo na uzależnienie od telefonu. Ale o co w zasadzie chodzi?

Zabaw się w leśniczego

Używając aplikacji Forest wcielasz się niejako w rolę... leśniczego. Tak, leśniczego, bowiem naszym zadaniem jest sadzenie drzew lub krzewów - w zależności tego, ile czasu poświęcimy na wykonanie zadania. A mamy do wyboru zakres od 10 minut do 2 godzin. Gdy oderwiemy się od naszego zadania, by sprawdzić coś na telefonie, aplikacja da nam motywującego kopniaka i wezwie do roboty. Podobnie będzie z każdym spojrzeniem na telefon - aplikacja "powie nam" byśmy się na nią nie patrzyli. Jeśli wykonamy swoje zadanie, w naszym lesie pojawi się piękne drzewo, jeśli jednak się poddamy - roślina uschnie.

forest1

Los drzew nie jest Ci obojętny?

Moim zdaniem pomysł jest genialny. Aplikacja wprowadza do naszego życia pewien element grywalizacji - chcemy, by nasz las był jak największy i jak najszybciej się rozrósł. Może zabrzmieć głupio, ale kiedy sprawię, że drzewo uschnie, odrywając się od zadania, czuję się dosyć dziwnie, mam wyrzuty sumienia. I nie, nie jestem proekologicznym maniakiem.

Jeśli tak, jak ja jesteście uzależnieni od telefonu, polecam tę aplikację. Jeśli ktoś z Was zdecyduje się z niej skorzystać lub już korzysta - dajcie znać, jak Wasz las!

Wieści z Rozładowani.pl