Dzieje się historia - nowa domena .XYZ przegoniła domenę .INFO!
Dzieje się historia - nowa domena .XYZ przegoniła domenę .INFO!

Opublikowano 3 lata temu -


W świecie nowych domen mamy kolejny kamień milowy, a przy tej okazji niejeden szampan został otwarty. Wszystko za sprawą historycznego momentu, kiedy nowa domena przegania popularnością starą gwardię.

Fenomen .XYZ jest dość prosty do okiełznania. Wszystko w zasadzie za sprawą bardzo konkurencyjnej ceny, by nie powiedzieć, że domena ta była bardzo często dodawana za darmo. Jaki by ten sposób nie był, grunt by był skuteczny. Tu się udało i to na tyle, że można mówić o wielkim sukcesie. Domena. XYZ osiągnęła rekordową ilość zarejestrowanych sztuk, wynoszącą na chwilę obecną ponad 6mln.

Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że tym samym nowa domena przegoniła domenę .INFO, reprezentanta tych tradycyjnych, starych domen. Całej pikanterii tej sytuacji dodaje fakt, że XYZ zgromadziła tyle rejestracji w bagatela 2 lata, kiedy .INFO potrzebowało na to 15 lat!

Czy nowe domeny idą po starą stawkę? To raczej niemożliwe by .COM z ilością niespełna 40 miliardów rejestracji została zdeklasowana. Mimo to dynamika wzrostu i zainteresowania z pewnością zwiększa się systematycznie. Historie takie jak rezygnacja z .COM takich globalnych marek jak Barclays czy Canon z pewnością tej dynamice pomagają.