Działalność gospodarcza przez internet - czyli CEiDG

Opublikowano 28.12.2011 14:54 Aktualizacja: 28.12.2011 14:58 -


ceidgWspominałem ostatnio sporo o ePUAP jak i o samym narzędziu CEiDG. Obie platformy pozwalają na składanie wszelakich wniosków do urzędu tylko i wyłącznie drogą elektroniczną. Dziś trochę więcej o samym CEIDG, jako że kolejny raz miałem przyjemność z niego skorzystać.

Otóż w moim przypadku działalność gospodarcza została już założona, właśnie za pośrednictwem platformy CEIDG, jednak okazało się, że zmuszony jestem zaktualizować dane dotyczące numeru konta bankowego. Na pierwszy rzut oka, nie znalazłem takiej możliwości w samej platformie elektronicznej, więc udałem się do swojego urzędu miasta, tj. UM Gdańsk.

Pierwsze co, to problem z parkowaniem. Po 15 minutach jednak udało się odnaleźć skrawek wolnego parkingu. Kolejnym zderzeniem z rzeczywistością było wzięcie numerka, który po zweryfikowaniu z tablicą i aktualnie obsługiwanym numerem omal nie spowodował zawału serca. Przede mną było 70 osób! Wielkie WTF?!

Kartka z numerem do śmieci, a ja z powrotem do auta. Pomyślałem, że w takim wypadku załatwię to korespondencyjnie. Jednak wpierw zajrzałem do CEIDG czy na pewno nie ma możliwość dokonania zmiany i dopisania rachunku. Oczywiście taka możliwość jest, nawet nazywa się rozsądnie: "Zmiana działalności gospodarczej" :]

Radość mnie opanowała, gdy przypomniałem sobie ilość osób, czekających w urzędzie. Wprowadziłem niezbędne zmiany i podpisałem profilem zaufanym. Całość przebiegła bez niepotrzebnych wizyt w urzędzie i bezsensownej  straty czasu. Co ciekawe przy okazji dowiedziałem się, że podczas zakładania działalności przez platformę CEIDG, wnioskodawca nie otrzymuje pocztą tradycyjną żadnych wydruków ani potwierdzeń. Wszystko odbywa się w ramach CEiDG. Alleluja!

Wszystkim planującym założenie działalności gospodarczej gorąco polecam CEIDG, istne błogosławieństwo.

Wieści z Rozładowani.pl