Dwie nowe funkcje od Instagrama!

Dwie nowe funkcje od Instagrama!

Opublikowano 15.05.2018 10:49 Aktualizacja: 15.05.2018 11:59 -


Dopiero co pisaliśmy o Instagramie, a ten zaskoczył nas zupełnie nowymi funkcjonalnościami. Ja, o jednej z nich, dowiedziałam się z Insta stories jednej z blogerek – początkowo nie widząc w tym większego sensu. Z czasem zaczęła się ona jednak pojawiać coraz częściej, aż okazało się, że to nie test, a faktycznie dostępna dla wszystkich nowa funkcjonalność.

Zapraszam na krótką opowieść o Instagramie.

Emoji Slider

Nowa funkcja pozwoli nam poznać zdanie naszych znajomych na właściwie dowolny temat. Emoji Slider ma postać przesuwnego suwaka i pozwoli odpowiedzieć na pytania poprzez przesunięcie go w jedną lub w drugą stronę. Do każdego pytania możemy dodać wybrane przez nas emoji, które najlepiej odwzorowuje charakter odpowiedzi. Od wczoraj na Instagramie możemy zobaczyć pierwsze wykorzystania nowej opcji. Jeśli zdziwiło Was to tak samo jak mnie, to przybijcie wirtualną piątkę.

Jak zatem dodać suwak do swojej relacji?

Po utworzeniu filmu lub relacji, wybrać ikonę naklejek, a następnie widok suwaka. Na ekranie zobaczymy pole z miejscem na nasze pytanie oraz proponowane emotikony spośród których można wybrać jedną.

Znajomi mogą odpowiadać na pytania przesuwając suwak palcem w prawo lub lewo. Zgodnie z odpowiedziami emoji będzie się zwiększało lub zmniejszało, a autor pytania lub refleksji zobaczy statystyczną odpowiedź w formie listy – podobnie jak w przypadku standardowych ankiet. Suwak można umieścić na zdjęciu lub wideo w dowolnym miejscu i dowolnie manipulować jego rozmiarem. Suwak jest dostępny w ramach wersji 44 aplikacji w AppStore i Google Play. Jeśli jeszcze u Was nie działa to spokojnie, po aktualizacji powinno być wszystko w porządku.

Aplikacja 8×10

Aplikacja 8×10 pozwala na sprzedaż wydrukowanych, oprawionych w ramkę i podpisanych zdjęć bez konieczności posiadania sklepu internetowego. Brzmi jak marzenie?

Aplikacji pozwalających na druk i sprzedaż zdjęć jest wiele. Ta stawia jednak na jakość i prostotę – prace sprzedawane są w naprawdę fantastycznej jakości i wybranej oprawie. Należy jedynie wgrać wybrane zdjęcie do aplikacji i określić jak długo, w jakiej ilości i za jaką cenę ma być sprzedawane. Pod zdjęciami mogą znaleźć się także podpisy. Reszta robi się praktycznie sama. Zobaczcie sami:

Później aplikacja zaproponuje nam post, który możemy udostępnić u siebie. Gdy to zrobimy rozpocznie się sprzedaż naszej pracy w serwisie, a osoby śledzące profil będą mogły ową pracę zakupić. Firma oferuje wysyłkę do dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem kuriera. Środki ze sprzedaży wpłyną na nasze konto w ciągu 14 dni od zakupu pracy. Firma nie pobiera opłaty za usługę, ale odlicza procent od sprzedaży każdej pracy. Wszystko szybko, łatwo i przyjemnie.

Instrukcja działania:

Brzmi trochę za dobrze? Rozeznajcie się dobrze zanim zaczniecie być sceptyczni. Warto zajrzeć na stronę usługi o tu.

Z założenia 8×10 ma więc ograniczyć wysiłek i czas. Aplikacja 8×10 jest darmowa i dostępna jedynie w AppStore. Na chwilę nie skorzystamy z niej w Polsce. To wszystko pokazuje w jaki sposób rozwija i będzie się dalej rozwijał Instagram. W tych przepięknych zdjęciach jest naprawdę ogromny potencjał i było to kwestią czasu nim ktoś się na nim poznał i postanowił na tym zarobić. Czekamy na odpowiednik w Polsce.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację