Pomysłów generalnie na rozwiązanie problemu brak, gdyż wszystkie przekierowania 301, zgłoszenie do Google’a nowej domeny zostało wykonane poprawnie. Pojawiła się myśl, że być może nie wszystko dopilnowałem i za coś zostałem ukarany filtrem. W sumie do tej pory nie wiem co jest grane, niemniej wsyscy sugerują poczekać i obserwować co się będzie działo. Trafiło do mnie powołanie się na przypadek Tablica.pl i olx, który ma ponoć podobne problemy.

Pomimo tych problemów są także zaskakujące elementy statystyk za ten miesiąc. Na początku kwietnia pisałem Wam o pobiciu rekordu oglądalności bloga za miesiąc marzec, wynoszący 10 000 użytkowników. Naprawdę włożyłem w to sporo trudu, by osiągnąć ten wynik nie odpuszczając od pisania nawet w leniwe weekendy ;-) Co ciekawe w tym miesiącu, pomimo tych wszystkich problemów braku wejść z Google, wynik był bardzo zbliżony i wyniósł 9700 osób! Przyznam, że jestem w szoku tym bardziej, że blog w nowej formule ma liczone statystyki dopiero po 3 maja, tuż po przenosinach.

Gdyby wliczyć brakujące dni, przyjąć średnią oglądalność, to z pewnością cieszyłbym się nowym rekordem ;-) Przy okazji nasuwa się pytanie o oglądalność bloga jak tylko wszystko z wyszukiwarką wróci do normy. Mogę założyć, bazując tylko na czystych cyfrach, że idę na rekord minimum 15 000 gości na blogu, czego sobie oczywiście życzę ;-)

To miła wiadomość, niemniej oczekuje powrotu do indeksu i połączenia profili na FB. Gdy już to się unormuje, wówczas czas na krok dalej. Wezmę się za poszukiwanie pomocy w prowadzeniu DailyWeb, by w końcu zacząć realizować założony pomysł, stworzenia bloga o nieco szerszych zasięgach.


Posłuchaj nas!