Duże zaskoczenie w statystykach bloga, mimo problemów z Google

Opublikowano 1.06.2014 19:29 Aktualizacja: 13.06.2020 14:33 -


Pomieszanie z poplątaniem zapanowało w moim statystyka oglądalności bloga. W kończącym się tygodniu pisałem Wam o problemach jakie mam z wyszukiwarką Google. Wszystkie te cuda dziwnie zbiegły się z przenosinami na nową domenę. Statystyki jasno pokazały, że ruch z Google w zasadzie spadł z prawie 60% do niespełna 17%, co oczywiście mocno jest zauważalne w statystykach bloga. Spadki związane z brakiem pojawiania się w wyszukiwaniach, świetnie także pokazało narzędzie Google Autorship w narzędziach webmastera Google (GWT).

Pomysłów generalnie na rozwiązanie problemu brak, gdyż wszystkie przekierowania 301, zgłoszenie do Google'a nowej domeny zostało wykonane poprawnie. Pojawiła się myśl, że być może nie wszystko dopilnowałem i za coś zostałem ukarany filtrem. W sumie do tej pory nie wiem co jest grane, niemniej wsyscy sugerują poczekać i obserwować co się będzie działo. Trafiło do mnie powołanie się na przypadek Tablica.pl i olx, który ma ponoć podobne problemy.

Pomimo tych problemów są także zaskakujące elementy statystyk za ten miesiąc. Na początku kwietnia pisałem Wam o pobiciu rekordu oglądalności bloga za miesiąc marzec, wynoszący 10 000 użytkowników. Naprawdę włożyłem w to sporo trudu, by osiągnąć ten wynik nie odpuszczając od pisania nawet w leniwe weekendy ;-) Co ciekawe w tym miesiącu, pomimo tych wszystkich problemów braku wejść z Google, wynik był bardzo zbliżony i wyniósł 9700 osób! Przyznam, że jestem w szoku tym bardziej, że blog w nowej formule ma liczone statystyki dopiero po 3 maja, tuż po przenosinach.

Gdyby wliczyć brakujące dni, przyjąć średnią oglądalność, to z pewnością cieszyłbym się nowym rekordem ;-) Przy okazji nasuwa się pytanie o oglądalność bloga jak tylko wszystko z wyszukiwarką wróci do normy. Mogę założyć, bazując tylko na czystych cyfrach, że idę na rekord minimum 15 000 gości na blogu, czego sobie oczywiście życzę ;-)

To miła wiadomość, niemniej oczekuje powrotu do indeksu i połączenia profili na FB. Gdy już to się unormuje, wówczas czas na krok dalej. Wezmę się za poszukiwanie pomocy w prowadzeniu DailyWeb, by w końcu zacząć realizować założony pomysł, stworzenia bloga o nieco szerszych zasięgach.

Wieści z Rozładowani.pl