Drżyjcie trolle! Wyciszanie użytkowników na Twitterze oficjalnie zapowiedziane

Drżyjcie trolle! Wyciszanie użytkowników na Twitterze oficjalnie zapowiedziane

Opublikowano 13.05.2014 19:51 -


Gdzieś już wspominałem, ale uwielbiam plotki w branży technologicznej. Są one bardzo osobliwe i cholernie różne od typowej plotki jaką znacie. Jej cechą główną jest absolutna sprawdzalność (nie dotyczy plotek ajfonowych;-) ), więc jeśli zachodni serwis twierdzi że pojawi się (w tym wypadku) jakaś nowa funkcjonalność w Waszym ulubionym serwisie społecznościowym, to możecie mieć pewność, że tak będzie. Mimo, że osoby zainteresowane jej nie potwierdzają. Tak samo było w przypadku ostatnich plotek o funkcji wyciszania użytkownika na TT.

Ostatnio graficy Twittera płakali jak go projektowali i pojawiło się to samo pytanie czy będzie z deweloperami, w skrócie o opcji wyciszania. Całość w postaci plotki, a teraz proszę mamy już oficjalną zapowiedź właścicieli Twittera, że ów funkcjonalność w ciągu najbliższych tygodni zostanie udostępniona użytkownikom. Jak ma działać wyciszanie (ang. mute)? Otóż jak nazwa wskazuje, po wybraniu odpowiedniego Twitterowego trolla (a niestety Waszego znajomego), którego chcecie jednak zachować jako obserwowanego z czystej przyzwoitości, wyciszenie spowoduje, że nie będziecie skazani na oglądanie jego aktywności na tajmlajnie.

Dokładną instrukcje znajdziecie w pomocy. Niemniej deweloperzy Twittera płakać nie będą, gdyż funkcjonalność wydaje się stosunkowo wygodna. Zadrżą jednak wszelkie trolle lub nadaktywni (w złym tego słowa znaczeniu) użytkownicy. Dodam na koniec, że wyciszenie spowoduje ukrycie aktywność osoby wyciszonej, ale dalej będą możliwe interakcje miedzy nią a osobą blokującą (dodawanie do ulubionych czy konwersacje).

Wieści z Rozładowani.pl