Dropbox łączy siły z Google i wprowadza długo wyczekiwaną funkcję

Dropbox łączy siły z Google i wprowadza długo wyczekiwaną funkcję

Opublikowano 10.04.2019 11:34 -


Jeśli korzystasz w pracy z Dropboxa i Google Docs mam dla ciebie dobrą wiadomość. Nadchodzi długo wyczekiwana integracja obu aplikacji.

Dzięki integracji Dropboxa z G-Suite możliwe stanie się tworzenie i współdzielenie plików Google Docs bezpośrednio z poziomu inferfejsu aplikacji. Funkcja, która pierwotnie została zapowiedziana już w zeszłym roku, stanie się na razie dostępna dla klientów biznesowych. Dropbox już teraz zapowiada jednak, że rozszerzenie jej na innych użytkowników jest jedynie kwestią czasu. Obecnie trwają jej testy w otwartym programie beta.

Dropbox jest jedną z popularniejszych platform do współdzielenia plików, jednak dotąd z uwagi na brak możliwości edycji plików często przegrywał z mniej intuicyjnym Dyskiem Google. Wiele firm korzysta z obu rozwiązań równolegle, co zazwyczaj kończy się totalnym chaosem w przechowywanych plikach. Nowa integracja ma to zmienić.

Jak działa to w praktyce? Po połączeniu konta Google z Dropbox uzyskamy możliwość dodawania nowych plików tekstowych, arkuszy i slidów. Edycja istniejących plików odbywa się analogicznie do tego, co znamy z Dysku Google. Każdy plik zostaje zapisany w takim formacie, aby możliwa była jego edycja w oprogramowaniu Office (.docx, .xlsx i .pptx).

Udostępnianie plików Google działa jak udostępnianie dowolnego innego pliku w Dropbox. Można je udostępnić bezpośrednio lub w ramach całego folderu, umożliwić edycję lub ograniczyć dostęp jedynie do podglądu pliku. Usługa oferuje także możliwość ograniczenia dostępu do zespołu Dropbox Business.

Nie jest to pierwsza taka zmiana w Dropboxie, choć niewątpliwie najbardziej wyczekiwana. W zeszłym roku użytkownicy aplikacji otrzymali dostęp do szeregu innych integracji pozwalających na edycję online przechowywanych plików. Stało się to możliwe dzięki partnerstwu Dropboxa z Microsoftem, Adobe, DocuSign, Vimeo, Nitro, Pixlr i Smallpdf.

Wieści z Rozładowani.pl