Świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Aby powstrzymać jego roznoszenie, ważne jest mycie rąk, noszenie masek oraz stosowanie dystansu społecznego. Przypomniały o tym drony w Korei Południowej. 

Drony w Korei Południowej przypomniały o maskach

O myciu rok oraz noszeniu maseczek przypomniano także w Korei Południowej. Jak donosi The Verge, powołujący się na France 24 oraz Al Jazeera, w ubiegły piątek w Seulu zorganizowano 10-minutowy pokaz świetlny za pośrednictwem 300 dronów. Miało to być podziękowanie dla służb zdrowia, które są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Podziękowanie zostało jednak poprzedzone zachętą do noszenia maseczek zasłaniających usta oraz nos, starannego mycia rąk, a także zachowywania dystansu społecznego. To nietypowy, ale ciekawy sposób zwrócenia uwagi na problem lekceważenia wirusa i nienoszenie maseczek, zwłaszcza w transporcie publicznym. 

Ciężko wyegzekwować noszenie maseczek

Niestety ciężko jest wyegzekwować noszenie maseczek, nawet jeśli ograniczają one rozprzestrzenianie się wirusa. Możemy to zauważyć także na rodzimym podwórku, gdzie w sklepach spotykamy osoby bez maseczek, mimo apeli i ogłoszeń przed wejściami. Taka sama sytuacja jest w przestrzeni transportu publicznego. Są też tacy, którzy maseczki noszą, ale na brodzie, głowie, czy też zasłaniając tylko usta. Mamy także problemy z zachowaniem dystansu społecznego, co obserwuje codziennie w swojej miejscowości. Wiem, że jest mnóstwo osób, które twierdzą, że wirusa nie ma, że to wymysł. Spotykam się też z opiniami, że skoro w naszej miejscowości nie ma żadnego oficjalnego przypadku, to również jest potwierdzeniem, że wirusa nie ma. Mimo to podobnie, jak Kasia, uważam, że jeśli jest szansa nawet niewielką ilość osób przekonać do noszenia maseczek, starannego mycia rąk i zachowywania dystansu społecznego, to warto stosować rozmaite komunikaty i zachęty. Nawet pokaz świetlny wykonany przez drony.

Źródło: The Verge


Posłuchaj nas!