Prototyp butów biegowych z logo HP ujawnił na swoim profilu LinkedIn jeden z pracowników firmy – Edward Ponomarev. Mężczyzna pochwalił się, że zaliczył w adidasach HP bieg na 5 kilometrów.

Hewlett-Packard oczywiście nie zamierza nagle wejść na rynek odzieżowy. Zaprezentowany prototyp to przede wszystkim pokaz technologii druku 3D Multi Jet Fusion w wykonaniu HP. W ten sposób wykonano bowiem niektóre elementy prototypu butów biegowych. Jak twierdzi sam Ponomarev, obuwie HP jest lekkie oraz zapewnia dobrą amortyzację, oraz niskie straty energii.

Niestety wygląd sneakersów pozostawia wiele do życzenia. Ich design przypomina nieco współpracę koszykarza Stephena Curry z Under Armour, czyli jedne z najbardziej hejtowanych modeli butów ostatnich lat. Dlaczego HP postanowiło powielić akurat ten design? To pozostaje dla mnie zagadką.

Warto przy okazji zaznaczyć, że także druk 3D nie jest przełomową technologią, jeśli chodzi o produkcję sportowego obuwia. Adidas już w 2017 roku zaprezentował model Futurecraft, którego podeszwa jest produkowana właśnie dzięki drukarkom 3D. Obecnie niemiecka firma wykorzystuje tę technologię na szeroką skalę w komercyjnych produktach pod nazwą 4D. „Drukowana” podeszwa dostępna jest w wybranych modelach casualowych sneakersów z serii ZX, modelach biegowych 4D Run czy w serii Predator przeznaczonej do gry w piłkę nożną.0 10 2


Posłuchaj nas!