Drogie Google, chcę już nowy wygląd Kalendarza!

Drogie Google, chcę już nowy wygląd Kalendarza!

Opublikowano 16.08.2017 10:17 - 2


Wśród czytelników DailyWeb nie ma chyba nikogo, kto nie słyszałby o jednym z kluczowych produktów Google – Kalendarzu. Narzędzie, które sprawiło, że dla wielu analogowe kalendarze odeszły do lamusa. Narzędzie, które – o ile jest dobrze wykorzystywane – w niebywały sposób potrafi zwiększyć naszą produktywność. I wreszcie – narzędzie, którego wygląd mógłby zostać nieco odświeżony.

Osobiście jestem fanem Material Design – każda zaprojektowana w tym stylu aplikacja jest dla mnie przejrzysta i bardzo intuicyjna. Google zdecydował się wprowadzić Material Design we wszystkich swoich mobilnych aplikacjach, ale co z większością ich wersji desktopowych? Im też przydałoby się odświeżenie

Po prostu piękniej

Teraz pojawia się na to cień nadziei. Google testuje bowiem nowy wygląd jednego z ich kluczowych produktów – Kalendarza. Chciałoby się rzec: wreszcie. Mimo swoich niebywałych zalet, wadą desktopowej wersji Google Calendar jest – według mnie – jego wygląd. Dość przestarzały, niekiedy mało intuicyjny. Czy tak google’owski kalendarz nie wyglądałby piękniej?

Nowa wersja usługi to przede wszystkim poprawiona przejrzystość i czytelność oraz atrakcyjniejsze czcionki. Co więcej, jak widać na screenach, przemianę przeszedł także panel dodawania wydarzenia i przypomina on ten znany z wersji mobilnej Kalendarza.

To kiedy ten nowy wygląd?

Na razie nowy interfejs kalendarza został udostępniony nieliczym użytkownikom. Mam jednak nadzieję, że testy nie będą trwały zbyt długo i Google zdecyduje się wprowadzić nowy wygląd dla wszystkich swoich użytkowników. No i rodzi się pytanie – kiedy zobaczymy Material Design w innych kluczowych produktach firmy: Gmail, Chrome, YouTube?

Screeny nowego interefejsu pochodzą z tej strony.

Wieści z Rozładowani.pl