Dreame Mova M1 to kolejny robot sprzątający w portfolio chińskiego producenta. Z okazji premiery urządzenia przedstawiamy szczegóły na temat specyfikacji. Czym charakteryzuje się nowy przyjaciel domu?

Powtórzę po raz kolejny – redakcja dailyweb polubiła się ze sprzętami od marki Dreame. Nie są to puste słowa. Ja sam miałem okazję używać dwóch robotów sprzątających i dwóch odkurzaczy pionowych, a Gustaw również sprawdzał urządzenia w akcji. Złego słowa powiedzieć nie możemy. Szczerze mówiąc, jeszcze rok temu nie śledziłem nowości od tego producenta, a teraz – jestem ciekaw, co nowego pojawi się w ofercie. Polecam to samo, bo submarka Xiaomi ma wiele interesujących sprzętów sprzątających w swoim portfolio.

//dzisiaj na dailyweb

Dziś ma premierę Dreame Mova M1, który jest reklamowany pod hasłem budżetowego robota sprzątającego. Sprawdźmy zatem, co nowe, automatyczne urządzenie sprzątające ma do zaoferowania w cenie do 1100 złotych.

Dreame MOVA M1 to świetny robot sprzątający do 1000 złotych?

Dreame Mova M1
Dreame Mova M1 to budżetowy robot sprzątający, mający parę ciekawych elementów w specyfikacji

Dreame MOVA M1 to opcja 2 w 1. Nasz okrągły robot sprzątający odkurzy podłogi, ale również wyczyści je na mokro. Osoby samotne będą mogły porozmawiać z mechanicznym przyjacielem. Co prawda nie jest on zbyt rozmowny, ale dostajemy możliwość uruchomienia odkurzacza za pomocą głosu dzięki współpracy z autorską aplikacją dreamhome. Interesująca opcja, szczególnie kiedy wracamy z długiego urlopu i po wejściu do mieszkania chcemy mieć od razu czysto. Prowadząc auto, nie powinniśmy skupiać uwagi na telefonie, więc opcja uruchomienia go zdalnie za pomocą komunikatu głosowego to duże ułatwienie życia.

Oczywiście nie musimy się martwić, że Dreame MOVA M1 podczas zdalnego włączenia zdemoluje nam pół mieszkania, skonsumuje wszystkie kable i zajrzy tam, gdzie nawet sam szatan nie chce zaglądać. Trasę, jaką pokonuje robot, możemy zaplanować w aplikacji. Urządzenie wykorzystuje również zaawansowaną nawigację SoF LiDAR, która pomoże w pierwszym, inteligentnym mapowaniu pomieszczeń i ominie przedmioty na swojej drodze. Żaden przedłużacz, czy samotnie pozostawiony kapeć na środku pokoju nie powinien doświadczyć kontaktu z tą sprzątającą maszyną. Mobilne uruchomienie robota nie będzie wywoływać lęków, tym bardziej że w aplikacji możemy podpatrzeć, gdzie obecnie odkurzacz się znajduje.

Dreame MOVA M1 to sprzet 2 w 1: wyczyści podłogi na sucho i mokro

Dreame Mova M1

Z dremehome korzystałem już podczas testów innych, droższych modeli Dreame i złego słowa powiedzieć nie mogę. Sprzęty różnią się między sobą specyfikacją, ale narzędzie wspomagające pracę jest takie samo. Różnią się jedynie dodatkowymi funkcjami, ale podpatrzenie trasy jazdy robota w czasie rzeczywistym na animowanej mapce to standard i to taki bardzo pomocny.

Skoro już wspomniałem o specyfikacji, to nieco rozwinę ten temat. Dreame MOVA M1 wyposażony jest w moc ssania, określoną na 4500 Pa, co w przypadku budżetowego robota sprzątającego jest całkiem solidną liczbą. W stacji dokującej znajdziemy zbiornik na kurz o pojemności 300 ml oraz zbiornik na wodę o pojemności 220 ml. Oferuje 4 tryby sprzątania na sucho oraz trzy w funkcjach mopowania. W zależności od potrzeb i intensywności zabrudzeń, możemy sobie wybrać odpowiednią moc ssania lub stopień zwilżenia podkładki mopującej.

Robot sprzątający ma wbudowany moduł sterowania głosem i korzysta z nawigacji SoF LiDAR

Dreame Mova M1

Ponadto Dreame MOVA M1 oferuje akumulator o pojemności 2600 mAh, który zapewnia do 150 minut ciągłej pracy. W przypadku większych powierzchni dokładne wyczyszczenie (na sucho i mokro) na jednym naładowaniu robota powinno starczyć na obszar wynoszącym 140 m² . Wjedzie również pod szafki, stojące na wyższych nóżkach – urządzenie ma 7,6 cm wysokości.  Pokona również progi do 2 centymetrów.

Jaką podstawkę pod komputer wybrać, aby wygodnie pracować? Sprawdzamy standy Twelve South

Dreame MOVA M1 to interesująca oferta dla klientów, którzy nie chcą wydać miliona monet na robota sprzątającego. W cenie 1100 zł otrzymujemy solidne urządzenie, które powinno wysprzątać każdy kąt. To może być idealny odkurzacz dla osób, które zastanawiają się nad kupnem pierwszego takiego typu sprzętu. Dobry czas działania na baterii, zaawansowana mapa i system nawigacji. Mało jest na rynku robotów sprzątających do 1100 zł o tak ciekawych szczegółach w specyfikacji. Dla osób, które w domu nie miały takiego robota sprzątającego to ciekawa, budżetowa propozycja, dzięki której nie musimy wydawać miliona monet, aby sprawdzić, czy taki sprzęt jestem w centrum naszych zainteresowań.

Dreame MOVA M1 dostępny jest do kupienia na stronie Euro.com.pl