W odpowiedzi na feedback na teamsowym forum UserVoice Microsoft dodaje przydatną funkcję, która ma ułatwić działanie pomiędzy Outlookiem a Teams. No nie oszukujmy się, że aspekt ten powinien być uwzględniony od samego początku. No, ale lepiej późno niż wcale.

Outlook i Teams

Trzeba jednak przyznać, że dzięki opóźnionemu rozwiązaniu Microsoft wprowadza praktyczną oszczędność czasu dla swoich użytkowników Microsoft 365 i Office 365. Co to oznacza? A no tyle, że mamy o jeden krok mniej podczas przenoszenia załączników między pocztą Outlook a aplikacją do współpracy w usłudze Teams.

unnamed file

Przed aktualizacją większość użytkowników programu Outlook i aplikacji Teams narzekało, że muszą przeciągać i upuszczać załączniki PDF, Word i Excel z okna wiadomości e-mail na pulpit, a następnie przeciągać je stamtąd na kartę plików w aplikacji Teams.

Wydawać by się mogło, żadna to robota, ale dla tych, którzy taką czynność musieli powtarzać kilka razy w ciągu dnia, zapewne stała się delikatnie uciążliwa. I nic w tym dziwnego w sumie. Ponadto, mogło być to sporym utrudnieniem zwłaszcza w przypadkach dużych plików, których pobieranie i ponowne przesyłanie mogło zajmować dużo czasu i zjadać sporo transferu (jeśli korzystamy z połączeń taryfowych).

Z przyjemnością informuję, że jest już dostępna obsługa przeciągania i upuszczania plików i załączników bezpośrednio z programu Outlook do aplikacji Teams

– napisał pracownik Microsoft z działu inżynieryjnego Teams.

Firma Microsoft pracuje również nad dodaniem funkcji umożliwiającej użytkownikom aplikacji Teams w bezpłatnej wersji aplikacji do współpracy używanie kalendarza do planowania spotkań.

To jest obecnie testowane wewnętrznie. Udostępnimy aktualizację, gdy tylko będzie gotowa

–  jak dowiadujemy się ze słów pracownika Microsoft.

Osobiście jestem bardzo zadowolona z nowej możliwości i mocno trzymam kciuki za kolejne udogodnienia, którą pozwolą jeszcze efektywniej prowadzić działania.