Dr Mario World zapowiedziane! Premiera jeszcze w tym roku

Dr Mario World zapowiedziane! Premiera jeszcze w tym roku

Opublikowano 5.02.2019 21:00 -


Firma Nintendo zapowiedziała właśnie nową grę w świecie Mario. Na smartfony i urządzenia mobilne, latem tego roku trafi Dr Mario World. Gra powstała we współpracy z LINE, Obie firmy zapowiedziały już kolejne wspólne produkcje.

Nintendo w swoim stylu nie było zbyt wylewne w swoim oświadczeniu. Dowiadujemy się z niego, że Dr Mario World to logiczna gra na smartfony. Będzie ona dostępna za darmo, z opcjonalnymi mikropłatnościami w grze. Pozycja zadebiutuje „wczesnym latem” 2019 roku w około 60 krajach. Można przypuszczać, że także w Polsce.

Japońska firma w swoim komunikacie informuje:

„Nintendo kontynuuje wprowadzanie wyjątkowych produktów i postaci, takich jak Mario. Staje się tym samym rozpoznawalną na całym świecie marką, która prezentuje kultowe gry wideo z branży rozrywki domowej. W 2016 firma weszła na rynek gier mobilnych, stwarzając konsumentom jeszcze więcej możliwości współpracy z Nintendo i dotarliśmy do szerszej grupy odbiorców. Misją firmy LINE natomiast, jest stworzenie sytuacji, gdzie ludzie z całego świata będą mogli się łączyć. LINE jest aktywna na rynkach Japonii, Tajwanu, Tajlandii i Indonezji. Wykorzystując mocne strony obu firm, wspólnie opracujemy i uruchomimy grę akcji z udziałem dr Mario – Dr Mario World. Wydana ona zostanie przez firmę Nintendo”.

Dr Mario World pojawi się na platformach iOS i Android. Tak jak wspominałem, premiera powinna mieć miejsce na początku lata 2019. Sam ciężko przekonuję się do gier mobilnych, ale ten tytuł na pewno trafi do mojej kolekcji.

Wieści z Rozładowani.pl