Dozownik do mydła "zrób to sam" zintegrowany ze Spotify zastąpi "sto lat" podczas mycia rąk

Dozownik do mydła “zrób to sam” zintegrowany ze Spotify zastąpi “sto lat” podczas mycia rąk

Opublikowano 26.03.2020 15:04 -


Ostatnio popularne są kampanie promujące mycie rąk “w sposób odpowiedni”. Jest kilka zasad, których należy przestrzegać, ale najważniejszą jest czas mycia. Chodzi o magicznie 30 sekund. Sposobów na liczenie czasu jest sporo, m.in. zaśpiewanie “sto lat”, ale ileż można? Firma Deeplocal wpadła na lepszy pomysł, który umili nam mycie rąk, nie zniechęci nas do “sto lat”, a co najważniejsze – jest tani i możemy wykonać to narzędzie sami.

Oczywiście wymagana jest podstawowa znajomość elektroniki, czy też obsługi komputera, a także posiadanie kilku narzędzi i elementów. Czasu mamy jednak co niemiara, dlatego przyda nam się oderwanie i trochę prac manualnych w domu. Deeplocal przygotowało projekt, który został udostępniony za darmo. O co chodzi? O dozownik do mydła, który będzie zintegrowany ze Spotify i odtworzy nam piosenkę przez wspomniane 20 sekund podczas mycia rąk.

Poznajcie więc Project Scrubber. Wszystko, czego potrzebujemy do skonstruowania smart-dozownika to:

  • dozownik mydła
  • konto Spotify ;)
  • Maska audio (np. Adafruit) – koszt ok. 40 zł
  • Raspberry Pi W Zero – koszt ok. 75 zł
  • kilkanaście cm kabelka, do tego taśma miedziana
  • trochę wolnego czasu

Wszystkie elementy elektroniczne (dozownik pewnie też) do kupienia w sklepach online. Bez problemu można je znaleźć.

Kod do zaprogramowania urządzenia dostępny jest w otwartej licencji na GitHubie (Deeplocal), tam także znajduje się dokładna instrukcja. Wszystko w ramach całej serii projektów Cabin Fever, którym warto się przyjrzeć, aby poznać portfolio firmy.

Sam już zamówiłem niezbędne elementy i przystąpię do zabawy i majsterkowania. Bardzo dobry sposób na zabicie masy wolnego czasu niż tylko siedzenie przed TV.

źródło: deeplocal | edgadget

Wieści z Rozładowani.pl