Dostęp do wszystkich danych gdziekolwiek jesteś? To proste z WD My Cloud!

Dostęp do wszystkich danych gdziekolwiek jesteś? To proste z WD My Cloud!

Opublikowano 16.11.2015 13:48 - 7


Często podróżujesz? Korzystasz z różnych komputerów (mobilnie/stacjonarnie)? A może po prostu brakuje miejsca na dysku twardym Twojego urządzenia? Ile razy spotkałeś się z sytuacją, kiedy dzwoni klient, potrzebuje pilnie jakiejś błahej poprawki, niestety jesteś bez sił, ponieważ przed wyjściem nie zdążyłeś zgrać projektów na dysk przenośny? Ile razy jesteś u znajomych, opowiadasz o podróży jednak nie jesteś w stanie pokazać zdjęć i filmów ponieważ zapomniałeś wypalić płytę.. takich sytuacji na co dzień jest mnóstwo, jak temu zaradzić?

Twoje multimedia i pliki
we własnej chmurze

1

Opcji jest dość sporo, każda ma swoje plusy i minusy. W większości przypadków chodzi o ograniczony transfer, braki w funkcjonalności no i przede wszystkim dodatkowe opłaty. Osobiście szukałem urządzenia, które będzie w stanie połączyć telefony, laptopy i komputer stacjonarny. Urządzenia, które pozwoli oglądać multimedia w obrębie sieci domowej na telewizorach, urządzenia, które będzie centralnym magazynem danych dla bliskich, backup’em urządzeń oraz wsparciem dla urządzeń przenośnych (iPad, iPhone) jeśli chodzi o przestrzeń dyskową.

Wybór nie trwał długo, padło na WD My Cloud!

WD My Cloud,
to piękne i proste

26

W przeciwieństwie do usług chmur publicznych typu Amazon Cloud Drive, iCloud, Box, Dropbox, czy Google Drive i wiele innych- magazyn danych z chmurą osobistą My Cloud od WD umożliwia magazynowanie wszystkich plików w jednym, bezpiecznym miejscu w sieci domowej. Nie musisz się już zastanawiać, gdzie są przechowywane Twoje dane. Oprócz tego możesz korzystać z zalet chmury osobistej bez miesięcznych opłat, jasne, musisz zainwestować jednorazowo w zakup sprzętu, ale wiąże się z tym cała masa dodatkowej funkcjonalności, którą otrzymujesz.

Możesz przechowywać i porządkować wszystkie rodzinne zdjęcia, filmy oraz muzykę w jednym, bezpiecznym miejscu, jak również bezproblemowo przesyłać je na wszystkie swoje urządzenia. Tworzysz konta użytkowników i udzielasz odpowiedni dostęp do katalogów, którymi możesz dowolnie zarządzać.

Co więcej dostęp przez Internet i urządzenia mobilne do danych na My Cloud zapewnia możliwość nieograniczonego korzystania i udostępniania swoich ulubionych zdjęć oraz filmów za pośrednictwem komputera, tabletu i smartfonu z dowolnego miejsca na świecie.

345

Twoje dane bezpieczne
jak nigdy dotąd

Urządzenie WD My Cloud oferuje elastyczne możliwości tworzenia kopii zapasowych w celu ochrony cennych treści zapisanych na wszystkich komputerach PC i Mac® w Twoim domu. Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych WD SmartWare™ Pro dla komputerów PC oferuje opcje, które możesz dopasować do własnego harmonogramu.

Urządzenie My Cloud jest również zgodne z funkcją Apple® Time Machine® dla komputerów Mac®, co zapewnia ich użytkownikom możliwość zabezpieczenia swoich danych.

Pracujesz jednocześnie na kilku maszynach? Bardzo często brakuje Ci danych, których nie zdążyłeś zgrać? WD Sync automatycznie synchronizuje Twoje ulubione treści na wszystkich komputerach i w urządzeniu My Cloud, dlatego możesz mieć pewność, że Twoje ważne pliki są zawsze aktualne i dostępne na wszystkich urządzeniach.

Specyfikacja techniczna

Urządzenie My Cloud występuje w 4 konfiguracjach, różni się głównie pojemnością dysku zainstalowanego w urządzeniu. Osobiście posiadam wersję o pojemności 2TB, ale zawsze mogę ją rozszerzyć o kolejny moduł w razie potrzeby.

Nr modeluInterfejsPojemnośćSystem operacyjny
WDBCTL0060HWTGigabit Ethernet6 TBWindows/Mac
WDBCTL0040HWTGigabit Ethernet4 TBWindows/Mac
WDBCTL0030HWTGigabit Ethernet3 TBWindows/Mac
WDBCTL0020HWTGigabit Ethernet2 TBWindows/Mac

Zgodność

  • Systemy operacyjne Windows® 10, Windows 8, Windows 7 lub Windows Vista®
  • System operacyjny Mac OS® X El Capitan, Yosemite, Mavericks, Mountain Lion lub Lion
  • Urządzenia DLNA/UPnP® do odtwarzania strumieniowego
  • Router udostępniający połączenie z Internetem

Zawartość zestawu

  • Magazyn danych z chmurą osobistą
  • Kabel Ethernet
  • Zasilacz
  • Skrócona instrukcja instalacji

Wygląd

Samo urządzenie jest solidnie wykonane, podstawa wyposażona została w gumki, które zapobiegają kiwaniu i rysowaniu powierzchni na której stoi. Urządzenie jest z białego plastiku (połysk) i wykończone szarymi (imitującymi aluminium) wstawkami.  Jak widać na pierwszym zdjęciu jest niewielkich rozmiarów co pozwala umieścić w dowolnym miejscu, a kształt aż prosi się, by postawić go na półce wśród książek.

DSCN3470

DSCN3473

DSCN3469

Instalacja urządzenia i wstępna konfiguracja to pestka i zajmuje tylko kilka chwil. Wygodny interfejs instalatora prowadzi nas krok po kroku po wszystkich opcjach i jestem pewien, że każdy jest w stanie sobie z tym poradzić. Dodatkowo producent zamieścił w opakowaniu fajnie ilustrowanego Quick Guide’a.

Teraz mam zapewnione oglądanie zdjęć i filmów na dowolnym telewizorze w domu, dostęp do projektów na komputerze stacjonarnym i MacBook’u, możliwość przeglądania zawartości na iPhonie, a do tego wszystkiego backup telefonu i 3 komputerów bez względu na to gdzie jestem! Ode mnie 10/10 WD Polska, to naprawdę świetne urządzenie!

odznaka

WD  My Cloud 2TB
Cena:
~550 PLN

Autor: Łukasz Szendzielarz

Wieści z Rozładowani.pl