Dostawa zakupów wprost do Twojej... lodówki. Nowa usługa od Walmart

Dostawa zakupów wprost do Twojej… lodówki. Nowa usługa od Walmart

Opublikowano 18.06.2019 11:52 -


Walmart wprowadzi usługę dostawy zakupów zrobionych online wprost do naszej lodówki. Poprzez cyfrowy zamek kurier z zakupami wejdzie do naszego domu i zostawi je na przykład w lodówce. Usługa rusza jesienią w trzech miastach w USA.

Usługa InHome od Walmart ruszy tej jesieni. Na start zasięgiem obejmie trzy miasta w USA: Kansas City, Pittsburgh oraz Vero Beach. Dostępna będzie dla ponad miliona potencjalnych użytkowników.

Usługa działać ma w podobny sposób co dostępne u nas na przykład Tesco Ezakupy Online. Tworzymy koszyk, wybieramy adres oraz termin dostawy i we wskazanym przedziale czasowym kurier zjawia się pod drzwiami. Jeśli mamy szczęście, nie musimy akceptować zamienników towarów, które zamówiliśmy, ale jednak ich nie było. Kto zamawiał coś, na czym mu zależało i dostał coś innego, wie, o czym mówię.

Dostawa do domu nabierze nowego znaczenia.

Walmart postanowił iść o krok dalej. Właściwie to o kilka kroków, wchodząc do naszego domu i zostawiając zakupy w lodówce bądź wyznaczonym na to miejscu. Kurier wyposażony będzie w kamerę na piersiach, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć, co robi. Ale jak dostanie się do środka?

W komunikacie prasowym znajduje się określenie smart entry technology. Zapewne chodzi o zamek cyfrowy na wzór tych, dostępnych dla gospodarzy Air BnB i nie tylko:

Usługa dodatkowo będzie pozwalała na pozostawienie produktów (które oznaczymy) do zwrotu w widocznym dla dostawcy miejscu.

Swoją drogą, ciekawy czy na przykład posiadając opakowania wielokrotnego użytku, będzie je można w przyszłości w ten sposób wymieniać na nowe, pełne na przykład makaronu, mąki lub proszku do prania.

Wieści z Rozładowani.pl