Doom Eternal od października w Xbox Game Pass!

Opublikowano 25.09.2020 12:03 -


Są to nieliczne sytuacje, w których zazdroszczę posiadaczom konsol Xbox. Chociaż sam fascynowałem się Doom Eternal na PS4, to fajnie, że tak wielka gra pojawia się w ramach abonamentu. Niestety nie na PS Plus, ale w Xbox Game Pass.

Informacja taka pojawiła się na oficjalnym blogu Xbox. Bez wątpienia jest to pokłosie ostatniego przejęcia przez Microsoft studia Bethesda, które jest odpowiedzialne za Doom Eternal. Gra pojawi się 1 października w Xbox Game Pass, a do końca roku będzie także dostępna dla posiadaczy PC.

Poczuj doskonałą kombinację prędkości i mocy, siejąc zniszczenie i torując sobie drogę przez mroczne wymiary oraz doświadcz całkiem nowej jakości pierwszoosobowej rozgrywki ciągłej walki! Rozpętaj piekło, ocal ludzkość i odkryj pochodzenie Pogromcy w DOOM Eternal.

Opracowana przez id Software gra DOOM Eternal jest bezpośrednią kontynuacją DOOM – zwycięzcy plebiscytu The Game Awards 2016 w kategorii Najlepsza gra akcji.

Napędzany technologią idTech 7 i rozbrzmiewający zupełnie nową, przyspieszającą bicie serca ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Micka Gordona DOOM Eternal pozwoli ci wcielić się w niepokonanego pogromcę, rozszarpującego zarówno nowe, jak i dobrze znane już demony za pomocą potężnej broni w niewiarygodnych i nieznanych dotąd światach.

HDR: Technologia HDR dostępna tylko w grach i programach telewizyjnych, w których jest ona obsługiwana.

Microsoft kupuje studio Bethesda

Microsoft przejął studio Bethesda, które odpowiada za takie hity, jak Doom, Quake, Fallout i The Elder Scrolls. Wartość transakcji wynosi 7,5 miliarda dolarów.

Takie przejęcie każe zastanowić się nad tym, co z wymienionymi przeze mnie wyżej tytułami stanie się w kontekście konsoli PS5. Oczywiście dotychczas wydane pozycje pozostaną bez zmian, jednak studio jest w trakcie prac nad kolejnymi częściami głośnych hitów. Microsoft będąc bezpośrednią konkurencją Sony może się zastanowić nad tym, czy chce wydawać gry właśnie na PS5.

opis gry: xbox.com | blog Xbox.

Wieści z Rozładowani.pl