Informacja taka pojawiła się na oficjalnym blogu Xbox. Bez wątpienia jest to pokłosie ostatniego przejęcia przez Microsoft studia Bethesda, które jest odpowiedzialne za Doom Eternal. Gra pojawi się 1 października w Xbox Game Pass, a do końca roku będzie także dostępna dla posiadaczy PC.

Poczuj doskonałą kombinację prędkości i mocy, siejąc zniszczenie i torując sobie drogę przez mroczne wymiary oraz doświadcz całkiem nowej jakości pierwszoosobowej rozgrywki ciągłej walki! Rozpętaj piekło, ocal ludzkość i odkryj pochodzenie Pogromcy w DOOM Eternal.

Opracowana przez id Software gra DOOM Eternal jest bezpośrednią kontynuacją DOOM – zwycięzcy plebiscytu The Game Awards 2016 w kategorii Najlepsza gra akcji.

Napędzany technologią idTech 7 i rozbrzmiewający zupełnie nową, przyspieszającą bicie serca ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Micka Gordona DOOM Eternal pozwoli ci wcielić się w niepokonanego pogromcę, rozszarpującego zarówno nowe, jak i dobrze znane już demony za pomocą potężnej broni w niewiarygodnych i nieznanych dotąd światach.

HDR: Technologia HDR dostępna tylko w grach i programach telewizyjnych, w których jest ona obsługiwana.

Microsoft kupuje studio Bethesda

Microsoft przejął studio Bethesda, które odpowiada za takie hity, jak Doom, Quake, Fallout i The Elder Scrolls. Wartość transakcji wynosi 7,5 miliarda dolarów.

Takie przejęcie każe zastanowić się nad tym, co z wymienionymi przeze mnie wyżej tytułami stanie się w kontekście konsoli PS5. Oczywiście dotychczas wydane pozycje pozostaną bez zmian, jednak studio jest w trakcie prac nad kolejnymi częściami głośnych hitów. Microsoft będąc bezpośrednią konkurencją Sony może się zastanowić nad tym, czy chce wydawać gry właśnie na PS5.

opis gry: xbox.com | blog Xbox.